23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Spoločnosť The Graph skúma integráciu ďalších ôsmich blockchainov vrátane Bitcoinu

Spoločnosť The Graph skúma integráciu ďalších ôsmich blockchainov vrátane Bitcoinu

Po úspešnom decembrovom spustení siete Ethereum spoločnosť The Graph skúma integráciu ďalších ôsmich blockchainov vrstvy 1 vrátane Bitcoinu.

Spoločnosť Graph Foundation 16. februára odhalila, že tiež uvažuje o integrácii týchto blockchainov. Medzi nimi sú Bitcoin, Polkadot, Near Protocol, Cosmos, Solana, Avalanche, Binance Smart Chain a Celo.

Protokol už beží na Ethereu, ktoré bolo spustené 17. decembra 2020. Podporuje InterPlanetary File System, sieť typu peer-to-peer na ukladanie a zdieľanie údajov. Graf sa takisto nedávno integroval do niekoľkých protokolov DeFi vrátane programov Uniswap, AAVE, Decentraland, Gnosis, Balancer a Synthetix.

Tento graf ohlásený v júli 2018, umožňuje programátorom zostavovať rozhrania API (Application Programming Interfaces), ktoré nazýva subgrafmi, a extrahovať údaje blockchainu pre decentralizované aplikácie postavené na webe 3.0. Primárnym cieľom projektu je umožniť vývojárom ľahký prístup k údajom v reťazci a vytváraniu dApps.

Riaditeľka Nadácie The Graph, Eva Beylin, uviedla, že ďalšia integrácia reťazca je kľúčovou súčasťou odblokovania ďalšej vlny inovácií na decentralizovanom internete. Dodala: „Aj keď protokol teraz podporuje Ethereum a IPFS, graf je blockchainový agnostik. Skutočne sa tešíme na pridanie ďalších vývojárov a reťazcov vrstvy 1 do našej komunity. Aj keď je Graph postavený na Ethereu, veríme tiež v zjednotenie ekosystému v rámci budúcnosti viacerých blockchainov, čo uľahčuje vývoj a používanie Web3.”

K dnešnému dňu bolo nasadených viac ako 7 000 podgrafov a viac ako 10 000 aktívnych vývojárov.

Poplatky a odmeny za protokol plynú z jeho natívnych grafických tokenov ERC-20 Graph (GRT), ktoré boli zverejnené aj spustením jeho siete.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. The Graph is exploring integrating eight additional Layer-1 blockchains including Bitcoin. [cit. 2021-02-16]. [online]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/the-graph-explores-integrations-for-bitcoin-polkadot-and-other-layer-1-blockchains

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments