Spoločnosť The Graph skúma integráciu ďalších ôsmich blockchainov vrátane Bitcoinu

0
204

Po úspešnom decembrovom spustení siete Ethereum spoločnosť The Graph skúma integráciu ďalších ôsmich blockchainov vrstvy 1 vrátane Bitcoinu.

Spoločnosť Graph Foundation 16. februára odhalila, že tiež uvažuje o integrácii týchto blockchainov. Medzi nimi sú Bitcoin, Polkadot, Near Protocol, Cosmos, Solana, Avalanche, Binance Smart Chain a Celo.

Protokol už beží na Ethereu, ktoré bolo spustené 17. decembra 2020. Podporuje InterPlanetary File System, sieť typu peer-to-peer na ukladanie a zdieľanie údajov. Graf sa takisto nedávno integroval do niekoľkých protokolov DeFi vrátane programov Uniswap, AAVE, Decentraland, Gnosis, Balancer a Synthetix.

Tento graf ohlásený v júli 2018, umožňuje programátorom zostavovať rozhrania API (Application Programming Interfaces), ktoré nazýva subgrafmi, a extrahovať údaje blockchainu pre decentralizované aplikácie postavené na webe 3.0. Primárnym cieľom projektu je umožniť vývojárom ľahký prístup k údajom v reťazci a vytváraniu dApps.

Riaditeľka Nadácie The Graph, Eva Beylin, uviedla, že ďalšia integrácia reťazca je kľúčovou súčasťou odblokovania ďalšej vlny inovácií na decentralizovanom internete. Dodala: „Aj keď protokol teraz podporuje Ethereum a IPFS, graf je blockchainový agnostik. Skutočne sa tešíme na pridanie ďalších vývojárov a reťazcov vrstvy 1 do našej komunity. Aj keď je Graph postavený na Ethereu, veríme tiež v zjednotenie ekosystému v rámci budúcnosti viacerých blockchainov, čo uľahčuje vývoj a používanie Web3.“

K dnešnému dňu bolo nasadených viac ako 7 000 podgrafov a viac ako 10 000 aktívnych vývojárov.

Poplatky a odmeny za protokol plynú z jeho natívnych grafických tokenov ERC-20 Graph (GRT), ktoré boli zverejnené aj spustením jeho siete.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. The Graph is exploring integrating eight additional Layer-1 blockchains including Bitcoin. [cit. 2021-02-16]. [online]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/the-graph-explores-integrations-for-bitcoin-polkadot-and-other-layer-1-blockchains

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here