Senátor z Ohia chce v plánovanom návrhu zákona objasniť zavedenie daní za kryptomeny

0
135

Republikánsky zákonodarca z Ohia pripravuje legislatívu, ktorá by mala údajne smerovať k zabráneniu americkým občanom vyhnúť sa daniam z ich kryptomien.

Senátor Rob Portman uviedol, že dúfa, že po nasledujúcej prestávke v Kongrese predloží návrh zákona. Ten by riešil problém mnohých používateľov kryptomeny v USA neplatiacich dane. 

„Ide o to, aby sme mali k dispozícii lepšie informácie o kryptomene a lepšie ju definovali na daňové účely,“ uviedol Portman. 

Podľa údajov z Internal Revenue Service (IRS) bolo v októbri 83,6 % daní zaplatených „dobrovoľne a načas“ od roku 2011 do roku 2013. Počas tohto obdobia prišla americká vláda v priemere o zhruba 400 miliárd USD ročne.

Portman spomenul plánovaný návrh zákona na rokovaní pred finančným výborom Senátu minulý utorok. Počas neho sa obrátil na komisára IRS Charlesa Rettiga. 

Komisár uviedol, že poskytnutie vhodných pravidiel vykazovania pre kryptomenu by „absolútne“ pomohlo prekonať daňovú medzeru USA.

Dodal, že určité aspekty krypto-sveta „neboli dizajnovo viditeľné“, vrátane NFT.

Ostatní zákonodarcovia v USA sa pokúsili stanoviť štandardy pre vykazovanie kryptomeny na daniach, pretože sa táto technológia stala výraznejšou súčasťou portfólií. 

Minulý rok dvaja členovia komory predstavili zákon o spravodlivej dani z meny z roku 2020, návrh zákona zameraný na zavedenie výnimky pre krypto-výdavky, ktoré sa kvalifikujú ako osobné transakcie.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Ohio senator wants clarity for crypto tax reporting in proposed bill. [online]. [cit. 2021-04-21]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/ohio-senator-wants-clarity-for-crypto-tax-reporting-in-proposed-bill

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here