23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Tvorca Etherea, Vitalik Buterin: Z Cardana vychádzajú veľmi zaujímavé veci

Tvorca Etherea, Vitalik Buterin: Z Cardana vychádzajú veľmi zaujímavé veci

Nedávno Vitalik Buterin, autor  „Ethereum Whitepaper”, hovoril o Cardane počas rozhovoru s výskumníkom umelej inteligencie z Massachusetts Institute of Technology, Lexom Fridmanom.

Komentáre rusko-kanadského programátora o Cardane odzneli počas epizódy č. 188 s názvom „ Podcast Lex Fridman”.

Buterin uznal, že z práce na konkurenčnej platforme inteligentných kontraktov Cardano od spoločnosti IOHK, ktorú vedie Charles Hoskinson, vychádzajú „zaujímavé nápady”.

Ako uviedol The Daily Hodl, Buterin povedal:

„Určite sú tam zaujímavé nápady. Myslím si, že Cardano zaujíma trochu iný prístup ako Ethereum. Dôvodom je to, že skutočne zdôrazňuje, že má tieto veľké akademické dôkazy pre všetko, zatiaľ čo Ethereum má tendenciu súhlasiť s heuristickými argumentmi. Čiastočne preto, že [Ethereum] sa snaží pracovať rýchlejšie. Ale určite existujú veľmi zaujímavé veci, ktoré ponúkol IOHK Research.”

Napriek chváleniu myšlienok IOHK sa Buterin sťažoval na prístup Cardana k vývoju protokolového softvéru:

„Som v podstate ten typ človeka, ktorý si myslí, že hlboká prísnosť sa preceňuje. Dôvod, prečo si to myslím, že prehnaná dôslednosť je nadhodnotená, je práve z toho hľadiska, prečo protokoly zlyhávajú. Myslím si, že počet zlyhaní, ktoré sú mimo modelu, je väčší a dôležitejší ako počet zlyhaní, ktoré sú vo vnútri… Ďalšia vec je to, že veľa akademického prístupu končí v zásade optimalizáciou pre ostatných ľudí v akademickom systéme. A nie je to skutočne najvhodnejším riešením pre zvedavých cudzincov.”

Zdroj: 

CRYPTOGLOBE, 2021 Ethereum ($ETH) Inventor Vitalik Buterin: ‘Very Interesting Things’ Coming Out of Cardano ($ADA). [online]. [cit. 2021-06-16]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/06/ethereum-eth-inventor-vitalik-buterin-very-interesting-things-coming-out-of-cardano-ada/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments