Michael Saylor nie je iba bitcoinový maximalista: Je tu miesto pre každého

0
162

„Šéf spoločnosti MicroStrategy, Michael Saylor, má vo svojom srdci okrem Bitcoinu miesto aj pre ďalšie kryptomeny,“ prezradil miliardár v epizóde Fast Money na CNBC. Počas nej odprezentoval svoje názory na toto odvetvie a aj to, ktorým smerom sa budú veci v budúcnosti vyvíjať.

V utorok sa v rozhovore senior reportérka maloobchodu CNBC, Courtney Reagan, pýtala, prečo softvérová firma kupuje BTC. Otázka sa týkala oznámenia spoločnosti zo 14. júna, že plánuje predať akcie v hodnote až jednej miliardy dolárov na ďalšie akvizície BTC.

Saylor opísal Bitcoin ako „digitálne zlato vo veľkej technologickej sieti“. Zároveň predpovedal, že si ho osvoja miliardy ľudí na celom svete.

Snáď najzaujímavejšie komentáre v rozhovore ale prišli, keď spoluhostiteľ epizódy Fast Money, Guy Adami, po vyhľadaní tohto výrazu na Googli otvoril tému „bitcoinového maximalizmu“. Chcel zistiť myšlienky Saylora ohľadom Etherea. Okrem toho sa pýtal, či v jeho podnikovej stratégii existuje priestor aj pre ETH.

Saylor uviedol, že Bitcoin vidí ako „digitálne vlastníctvo“ a najcennejšiu a najdominantnejšiu sieť v porovnaní so základnými stavebnými prvkami ekosystému:

„Berte to ako žulové bloky na kybernetickom Manhattane. Potom získate digitálnu menu, ktorá je ako Tether a stablecoiny, ktoré chcú byť peňažnými trhmi v kyberpriestore … Následne máte digitálne využitie, akým je Ethereum.“

Vzápätí dodal: „Ethereum chce dematerializovať budovu JP Morgan a bankové zriadenie a všetky burzy.

Tvrdil, že existuje miesto pre rôzne kryptomeny, a doplnil: „Myslím si, že keď trh začne týmto veciam rozumieť, nájde sa tu miesto pre všetkých.“

Generálny riaditeľ softvérovej firmy ale nenavrhol, aby spoločnosť v blízkej budúcnosti podnikla kroky na nákup ETH alebo iných kryptomien.

Spoločnosť MicroStrategy v pondelok predložila žiadosť Americkej komisii pre cenné papiere a burzu, že uvedie na trh ponuku cenných papierov, ktorá jej umožní časom predať svoje akcie v hodnote až 1 miliardy dolárov.

Dňa 9. júna spoločnosť oznámila, že dokončila ponuku zabezpečených bankoviek v hodnote 500 miliónov dolárov. Uviedla, že výťažok plánuje použiť na nákup ďalších BTC.

Saylor načrtol svoje názory v prieskume svojich 1,2 milióna sledovateľov na Twitteri. Opýtal sa ich, či si myslia, že ceny BTC v nasledujúcich siedmich rokoch prekročia 6,125 %, teda to, koľko musí spoločnosť MicroStrategy za dané obdobie vrátiť kupujúcim dlhopisov. Deväťdesiat percent zo 105 000 respondentov hlasovalo v čase písania tohto článku za možnosť áno“.

Bitcoin Treasuries uvádza, že MicroStrategy v súčasnosti drží 92 079 BTC. To v súčasných cenách predstavuje hodnotu 3,68 miliárd dolárov.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. Michael Saylor is not just a Bitcoin maximalist: ‘There’s a place for everybody’. [online]. [cit. 2021-06-16]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/michael-saylor-is-not-just-a-bitcoin-maximalist-there-s-a-place-for-everybody

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here