-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Tim Draper: Každý prijme Bitcoin a v roku 2022 dosiahne jeho cena...

Tim Draper: Každý prijme Bitcoin a v roku 2022 dosiahne jeho cena 250 000 dolárov

Tim Draper predpokladá, že Bitcoin (BTC) sa do konca roka 2022 bude obchodovať za 250 000 dolárov. Veľa korporácií ho bude akceptovať ako platobnú metódu.

Americký miliardár Tim Draper predpovedal, že hodnota Bitcoinu dosiahne do konca roka 2022 až 250 000 dolárov. Ďalej sa domnieva, že najznámejšia kryptomena bude jadrom všetkých finančných aktivít na nasledujúcich 20 – 30 rokov.

Bitcoin je budúcnosť

Tim Draper, americký investor rizikového kapitálu, sa podelil s CNBC o svoj býčí pohľad na budúcu hodnotu BTC. Predpovedal, že aj napriek volatilite na krypto-trhu by malo toto digitálne aktívum do konca budúceho roka dosiahnuť hodnotu 250 000 dolárov.

Draper ďalej uviedol, že mnoho veľkých spoločností bude nasledovať príklad spoločností Microsoft, Starbucks, PayPal, Home Depot v akceptovaní Bitcoinu ako platobého prostriedku:

„Dajte mu zhruba rok a pol a maloobchodníci budú všetci v Opennode [procesor platieb v BTC], takže Bitcoin budú akceptovať všetci.”

Investor upozornil, že v obehu môže existovať iba 21 miliónov Bitcoinov, a to je ďalší dôvod, ktorý zvýši jeho hodnotu oproti fiatu. Predpovedal, že aktívum sa môže stať hlavným finančným nástrojom na svete a má potenciál stať sa rovnako dominantným ako napr. giganti Microsoft a Amazon.

Draper je renomovaný bitcoinový HODLer, ale odmietol odpovedať na otázku moderátora, koľko vlastní alebo či investoval aj do iných kryptomien.

Okrem toho miliardár poznamenal, že Elon Musk je „brilantný muž”, ale nesúhlasil s jeho názorom na Dogecoin. Draper sa pripojil k mnohým ďalším kritikom meme coinu, ktorí si myslia, že jeho jedinou kvalitou je prinášať radosť krypto-komunite:

„Na tom Dogecoine musí niečo byť, pretože nám prináša úsmev, ale žiadny inžinier na ňom nepracuje.”

https://cryptopotato.com/wp-content/uploads/2020/10/tim_draper_cover.jpg
Tim Draper. Zdroj: Yahoo
Opakoval to, čo už povedal

Zdá sa, že Draper si za svojimi slovami stojí, pretože podobnú predpoveď pôvodne zverejnil na začiatku roka 2020. Jediný rozdiel je ale vo vtedajšom tvrdení, že hodnota BTC dosiahne 250 000 dolárov až začiatkom roka 2023.

V tom čase prezradil, že akciový trh už nie je tak na vzostupe a namiesto toho chce alokovať svoje prostriedky aj do kryptomien. Bitcoin bude veľkým hráčom a hoci ho ešte čaká dlhá cesta, vďaka svojim pozitívnym vlastnostiam pritiahne pozornosť más:

„Bitcoin bude menou voľby. Pohybovať s Bitcoinom nie je momentálne také ľahké, ale čoskoro to ľahké bude. Potom budete mať na výber a poviete: „Hej, chcem zaplatiť bankám 2,5 % až 4 % zakaždým, keď potiahnem kreditnou kartou, alebo chcem menu bez napätia, otvorenú, transparentnú, globálnu a zároveň nechcem byť viazaný na žiadnu politickú silu.”

Zdroj: 

CRYPTOGLOBE, 2021 Everybody Will Accept Bitcoin and its Price Will Reach $250K in 2022, Says Tim Draper. [online]. [cit. 2021-06-16]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/everybody-will-accept-bitcoin-and-its-price-will-reach-250k-in-2022-says-tim-draper/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments