13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Trump označuje Bitcoin za podvod, obhajuje hegemóniu dolára

Trump označuje Bitcoin za podvod, obhajuje hegemóniu dolára

Bývalý americký prezident Donald Trump stále nie je fanúšikom Bitcoinu. Nazýva ho podvodom a zároveň tvrdí, že práve dolár by mal zostať „svetovou menou”.

V pondelok sa objavil na televíznom kanáli FOX Business, kde poznamenal:

„Bitcoin mi príde ako podvod […] Nepáči sa mi, pretože je to mena, ktorá súťaží s dolárom. V podstate je to mena konkurujúca doláru. Chcem, aby bol dolár svetovou menou, to som vždy hovoril.”

Trumpove komentáre sa zhodujú s jeho doposiaľ zastavanými názormi na BTC. Ešte v júli 2019, keď bol vo funkcii, Trump uviedol, že nie je fanúšikom Bitcoinu ani iných kryptomien.

V tom čase Trump označil volatilitu cien za hlavnú príčinu svojho anti-krypto prístupu. Uviedol, že kryptomeny nie sú peniaze a ich hodnota je založená na „niečom neexistujúcom”.

Ako už dávnejšie informoval Cointelegraph, Trumpova administratíva sa usilovala o uzákonenie anti-krypto regulácií. Trump tiež údajne povedal bývalému ministrovi financií, Stevovi Mnuchinovi, aby „išiel Bitcoinu po pätách”.

Posledné dni Trumpovej administratívy priniesli na ministerstve financií rozruch v podobe kontroverzných regulácií zameraných na monitorovanie súkromných peňaženiek. Tieto opatrenia z Trumpovej éry sa ešte viac rozšírili vďaka administratíve Joea Bidena, pričom sa Internal Revenue Service tiež snaží zaplniť medzery v daňových zákonoch týkajúcich sa kryptomien.

Pro-krypto kongresmani ako senátorka Cynthia Lummis a Rep. Warren Davidson ale naďalej bojujú za práva na súkromie krypto-peňaženiek.

Zdá sa, že diskusie o reguláciách kryptomien v USA sa posunuli smerom k ransomvéru, ako novému cieľu anti-krypto davu vo Washingtone. Za nový uhol pohľadu je pravdepodobne zodpovedná vlna útokov ransomvéru v USA.

Už v máji internetová platforma Cointelegraph informovala o tom, že Bidenova administratíva skúmala medzery v existujúcich krypto-reguláciách po nedávnom poklese cien na trhu.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. Trump calls Bitcoin a scam, advocates for dollar hegemony. [online]. [cit. 2021-06-08]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/trump-calls-bitcoin-a-scam-advocates-for-dollar-hegemony

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments