Trump označuje Bitcoin za podvod, obhajuje hegemóniu dolára

0
157

Bývalý americký prezident Donald Trump stále nie je fanúšikom Bitcoinu. Nazýva ho podvodom a zároveň tvrdí, že práve dolár by mal zostať „svetovou menou“.

V pondelok sa objavil na televíznom kanáli FOX Business, kde poznamenal:

„Bitcoin mi príde ako podvod […] Nepáči sa mi, pretože je to mena, ktorá súťaží s dolárom. V podstate je to mena konkurujúca doláru. Chcem, aby bol dolár svetovou menou, to som vždy hovoril.“

Trumpove komentáre sa zhodujú s jeho doposiaľ zastavanými názormi na BTC. Ešte v júli 2019, keď bol vo funkcii, Trump uviedol, že nie je fanúšikom Bitcoinu ani iných kryptomien.

V tom čase Trump označil volatilitu cien za hlavnú príčinu svojho anti-krypto prístupu. Uviedol, že kryptomeny nie sú peniaze a ich hodnota je založená na „niečom neexistujúcom“.

Ako už dávnejšie informoval Cointelegraph, Trumpova administratíva sa usilovala o uzákonenie anti-krypto regulácií. Trump tiež údajne povedal bývalému ministrovi financií, Stevovi Mnuchinovi, aby „išiel Bitcoinu po pätách“.

Posledné dni Trumpovej administratívy priniesli na ministerstve financií rozruch v podobe kontroverzných regulácií zameraných na monitorovanie súkromných peňaženiek. Tieto opatrenia z Trumpovej éry sa ešte viac rozšírili vďaka administratíve Joea Bidena, pričom sa Internal Revenue Service tiež snaží zaplniť medzery v daňových zákonoch týkajúcich sa kryptomien.

Pro-krypto kongresmani ako senátorka Cynthia Lummis a Rep. Warren Davidson ale naďalej bojujú za práva na súkromie krypto-peňaženiek.

Zdá sa, že diskusie o reguláciách kryptomien v USA sa posunuli smerom k ransomvéru, ako novému cieľu anti-krypto davu vo Washingtone. Za nový uhol pohľadu je pravdepodobne zodpovedná vlna útokov ransomvéru v USA.

Už v máji internetová platforma Cointelegraph informovala o tom, že Bidenova administratíva skúmala medzery v existujúcich krypto-reguláciách po nedávnom poklese cien na trhu.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. Trump calls Bitcoin a scam, advocates for dollar hegemony. [online]. [cit. 2021-06-08]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/trump-calls-bitcoin-a-scam-advocates-for-dollar-hegemony

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here