-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Čína opäť zasahuje: Na sociálnych sieťach blokuje hneď niekoľko účtov týkajúcich sa...

Čína opäť zasahuje: Na sociálnych sieťach blokuje hneď niekoľko účtov týkajúcich sa kryptomien

Čínska vláda sa stavia nepriateľsky voči priebehu nového útoku na aktivity spojené s kryptomenami v krajine. V priebehu víkendu zablokovala niekoľko účtov na sociálnych sieťach patriacich populárnym zástancom kryptomien.

Agentúra Reuters dnes informovala o tom, že útok bol zameraný hlavne na krypto-nadšencov. Tí majú obrovský počet sledovateľov na populárnej čínskej platforme Weibo. 

Súdny deň

Podľa tejto správy boli používatelia, ktorí sa chceli pozrieť na novinky od týchto krypto-influencerov prostredníctvom platformy Weibo, privítaní správou o tom, že ich účty boli blokované z dôvodu porušenia zákonov a pravidiel. 

Jedným z populárnych krypto-influencerov na sociálnych sieťach, ktorý bol ovplyvnený posledným čínskym krokom, je krypto-komentátor platformy Weibo, tzv. vodca verejnej mienky (Key Opinion Leader-KOL). 

KOL, ktorému vláda pozastavila hlavný účet, napísal na svoj druhý účet Weibo správu so slovami: „Je tu súdny deň pre krypto KOL.” 

Tento krok je poslednou snahou Číny v boji proti aktivitám súvisiacimi s kryptomenami. Je to krok najmä proti investičným a ťažobným operáciám. Mnoho z nich pritom očakáva v nasledujúcich týždňoch ešte prísnejšie opatrenia zo strany vlády. 

Analytici a finančné regulačné orgány sa domnievajú, že vláda by mala pracovať na zákone, ktorý by spájal nelegálne kryptomeny s ich už existujúcimi trestnými zákonmi. 

Rázne nie „čínskej verzii” Elona Muska 

Winston Ma, profesor na Právnickej fakulte NYU, pre agentúru Reuters uviedol, že zásahy proti účtom Weibo týkajúce sa kryptomien sú súčasťou vládneho úsilia o zabezpečenie toho, aby na krypto-trhu krajiny nikdy neexistovala čínska verzia Elona Muska. 

Pre pripomenutie, Muskove tweety z minulého mesiaca boli z veľkej časti príčinou toho, že cena Bitcoinu (BTC) a ďalších kryptomien klesla takmer o 50 %.

Slávny generálny riaditeľ Tesly v polovici mája tweetoval, že spoločnosť už nebude prijímať platby Bitcoinom. Dôvodom sú problémy v oblasti životného prostredia spôsobené kryptomenou. Trh na oznámenie zareagoval promptne. BTC padol na takmer 30 000 dolárov. 

Prísnejšie opatrenia, ktoré treba dodržiavať

Profesor Ma tiež vyjadril očakávanie, že čínsky najvyšší súd zverejní akýsi právny výklad. Ten spojí všetky krypto-transakcie s trestným zákonom krajiny. 

S Ma súhlasil aj nemenovaný finančný regulátor. Práve on dodal, že tento právny výklad pomôže objasniť nejednoznačnú reguláciu kryptomien. Tá priamo neidentifikovala bitcoinové transakcie ako nezákonné.   

Zatiaľ čo Čína naďalej útočí na celý krypto-priemysel, Salvádor sa blíži k tomu, aby sa stal prvou krajinou na svete, ktorá prijala Bitcoin ako legálne platidlo.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. China Strikes Again: Blocks Several Crypto-Related Social Media Accounts. [online]. [cit. 2021-06-08]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/china-strikes-again-blocks-several-crypto-related-social-media-accounts/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments