21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny Trhová kapitalizácia fanúšikovských tokenov od júna vzrástla o viac ako 60 %

Trhová kapitalizácia fanúšikovských tokenov od júna vzrástla o viac ako 60 %

„Všetky tokeny fanúšikov naprieč Socios a ekosystémom tokenov fanúšikov Chiliz sa doteraz predali za 250 miliónov dolárov,” uviedol zakladateľ a generálny riaditeľ.

Trh s tokenmi pre fanúšikov tento rok rastie na hodnote. Od júna vzrástol okolo 157 miliónov dolárov z hľadiska celkovej trhovej kapitalizácie.

Trhové tokeny na vzostupe

Podľa údajov z hlavnej webovej stránky s tokenmi fanúšikov FanMarketCap sa trhová hodnota všetkých tokenov pre fanúšikov v čase písania odhaduje na niečo vyše 417 miliónov dolárov. To je takmer o 60,4 % viac z celkovej hodnoty 260 miliónov dolárov zaznamenanej v polovici júna 2021.

Denný objem obchodov na trhu fanúšikovských tokenov predstavuje v čase zverejnenia 270,2 milióna USD.

Medzi najcennejšie tokeny fanúšikov podľa FanTokenStats patria Paris Saint-Germain (PSG) a Manchester City (CITY). Vydal ich významný poskytovateľ tokenov pre fanúšikov Socios, pričom sa zakladajú na infraštruktúre blockchainu Chiliz. Zatiaľ čo trhová kapitalizácia PSG je ohodnotená na niečo viac ako 49 miliónov dolárov, trhová kapitalizácia CITY predstavuje 38 miliónov dolárov.

Binance, najväčšia svetová kryptomenová burza, je tiež významným hráčom tokenov pre fanúšikov. V októbri 2021 spustila svoju vlastnú platformu tokenov pre fanúšikov. Token Lazio Fan Token (LAZIO), ktorý beží na platforme Binance na spustenie tokenov Binance Launchpad, patrí medzi najväčšie tokeny fanúšikov s trhovou kapitalizáciou približne 51 miliónov dolárov, podľa FanTokenStats.

Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločností Socios a Chiliz, Alexandre Dreyfus, pre denník Cointelegraph uviedol, že všetky tokeny fanúšikov v rámci ekosystému tokenov fanúšikov Socios a Chiliz sa doteraz predali za 250 miliónov dolárov. Predpovedal, že veľkosť trhu tokenov pre fanúšikov a sociálnych tokenov v nasledujúcich piatich rokoch vzrastie až na 10 miliárd dolárov.

O aké tokeny ide?

Tokeny pre fanúšikov sú formou digitálnej meny. Tá poskytuje držiteľom prístup k množstvu členských výhod súvisiacich s fanúšikmi vrátane hlasovania o klubových rozhodnutiach, návrhoch tovaru, odmenách, ako aj iných skúsenostiach so zapojením fanúšikov v rámci športových klubov a hudobných fanklubov.

Dreyfus zdôraznil, že tokeny fanúšikov nie sú kryptomeny, ale skôr digitálne aktíva: „Tokeny fanúšikov nemôžete minúť na žiadne nákupy, ale môžete ich vlastniť, aby ste získali výhody pre fanúšikov.” Stále pripomínal, že možnosti využitia tokenov pre fanúšikov sú odlišné pre fanúšikov a obchodníkov. „Fanúšikovia budú držať, obchodníci budú obchodovať,” povedal Dreyfus.

Podľa generálneho riaditeľa zdroje ako CoinMarketCap (CMC) a CoinGecko správne neodrážajú počiatočnú cenu tokenov fanúšikov vydaných spoločnosťou Socios, ktorá sa zvyčajne pohybuje okolo 2 USD za token. CITY ako také malo pôvodne cenu 2 doláre za token namiesto súčasných 10 dolárov. Uviedli to analytické platformy CMC a CoinGecko.

„Na CoinMarketCap to nevidíte,” poznamenal Dreyfus. Vzápätí dodal, že zdroje ako CMC a CoinGecko nevedia cenu tokenov pre fanúšikov, ale skôr zachytia iba cenu za uvedenie na trh. „Tokeny fanúšikov sa najskôr predávajú za pevne stanovenú cenu počas bleskového výpredaja a až potom sú zalistované,” dodal.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Fan token market cap surged over 60% since June: Data. [online]. [cit. 2021-12-11]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/fan-token-market-cap-surged-over-60-since-june-data

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments