21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Šampión ťažkej váhy Tyson Fury čelí kritike za propagáciu Floki Inu

Šampión ťažkej váhy Tyson Fury čelí kritike za propagáciu Floki Inu

Dvojnásobný majster sveta v ťažkej váhe, Tyson Fury, sa dostal pod paľbu kritiky za propagáciu populárneho memecoinu Floki Inu. 

Vývojári samozvaného „DOGE Killer” Floki Inu si zrejme najali populárneho britského profesionálneho boxera Tysona Furyho, aby propagoval memecoin svojim dvom miliónom sledovateľov na Twitteri.

V krátkom propagačnom videu zverejnenom na jeho stránke na Twitteri bolo možné vidieť majstra sveta v ťažkej váhe oblečeného v značkovej mikine FLOKI pri čítaní scenára, ktorý vyzýval svojich followerov, aby naskočili do rozbehnutého vlaku Floki.

Fury spomenul, že memecoinový projekt v súčasnosti naväzuje „masívne partnerstvá” po celom svete, pričom video zakončil predstieraným nadšeným výkrikom „Valhalla“.

Valhalla je údajne vlajkovou loďou úžitkového produktu Floki Inu. Ten predstavuje play-to-earn NFT gaming metaverse, ktorý sa stále vyvíja.

Krypto Twitter kritizuje Furyho

Furyho pokus propagovať Floki Inu na svojej stránke nanadchol nadšencov kryptomien na Twitteri. Zatiaľ čo jeho príspevok zožal potlesk od takzvaných Floki Vikingov, veľká väčšina odpovedí bola útočného charakteru.

Používatelia rýchlo poukázali na jeho zjavný nedostatok skutočného záujmu o projekt, ktorý propagoval, čo bolo evidentné v jeho snahe vysloviť názov a okolnosti projektu.

Niektorí označovali výkon ako „trápny a veľmi zlý”. Jeden používateľ pritom dokonca navrhol, aby Fury vyhodil svojho agenta.

Danny Scott, generálny riaditeľ britskej kryptomenovej burzy CoinCorner, tiež kritizoval Furyho za to, že tlačil svojich fanúšikov „do straty peňazí”.

Nebolo to prvýkrát

Nie je to prvýkrát, čo sa celebrita alebo superstar dostala pod paľbu za to, že propagovala kryptoinvestície globálnemu publiku.

V roku 2018 sa renomovaný americký šampión v boxe Floyd Mayweather dostal do problémov s americkou komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC) za propagáciu podvodného ICO.

Mayweather následne zaplatil viac ako 300 000 dolárov na pokutách pri podpise dohody, že počas troch rokov nebude propagovať žiadne cenné papiere, či už digitálne alebo nedigitálne.

Nedávno španielske regulačné orgány varovali legendárneho futbalistu Andrésa Iniestu, že nie je múdre propagovať investície do kryptomien po tom, ako ho videli propagovať Binance.

Floki Inu v hľadáčiku regulátorov

Memecoin spôsoboval v posledných mesiacoch rozruch vďaka svojej dosť „agresívnej” marketingovej stratégii.

Začiatkom októbra skupina anonymných propagátorov Floki Inu spustila reklamu prostredníctvom britskej dopravnej spoločnosti Transport for London (TfL), pričom na propagáciu tokenu využila mestské stanice metra a autobusy.

Napriek tomu sotva o tri týždne neskôr britská vláda zakázala tieto reklamy. Zároveň zakázala akékoľvek iné krypto-propagačné kampane v krajine. Uviedla pritom, že sú „neetické”.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Heavyweight Champion Tyson Fury Faces Criticism for Promoting Floki Inu. [online]. [cit. 2021-12-11]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/heavyweight-champion-tyson-fury-faces-criticism-for-promoting-floki-inu/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments