20.9 C
Bratislava
štvrtok, 8 júna, 2023
Home Kryptomeny Trh: Coiny Binance Smart Chain (BSC) explodujú práve keď BNB vrcholí na...

Trh: Coiny Binance Smart Chain (BSC) explodujú práve keď BNB vrcholí na 270 $

Binance Coin (BNB) zaznamenala úplne nové najvyššie hodnoty nad 270 $. 

Po najnovšom historickom maxime nad 52 600 $ sa BTC mierne upokojil a zastavil sa pod hodnotou 52 000 $. Oproti tomu niektoré altcoiny explodovali v hodnote, vrátane ďalšieho čerstvého rekordu v Binance Coin, a znížili tak dominanciu Bitcoinu na trhu pod 60,5%.

Cena väčšiny alternatívnych coinov s veľkým kapitálom sa za posledných 24 hodín výrazne nezvýšila. Ethereum a Litecoin stúpajú zhruba o 2% na 1 920 $ a 230 $. Chainlink, Bitcoin Cash, Polkadot, Cardano a Ripple súčasne zaznamenali menšie straty.

Binance Coin je však zjavnou výnimkou s veľkým nárastom opäť o 50%. Kryptomena viac ako zdvojnásobila svoju hodnotu od stredy, keď obchodovala za 125 $. BNB teda prekonala Tether ako tretiu najväčšiu kryptomenu podľa trhového stropu.

Je zaujímavé, že BNB nie je jediná výmenná kryptomena, ktorá v poslednej dobe prudko rastie. OKB kryptomeny OKEx vzrástlo za dva dni o 50% na 12 $, Huobiho HT vyskočilo o 60% na takmer 20 $ a FTT FTX sa zlomilo nad 30 $ po zvýšení od pondelka o 70%.

Za posledných 24 hodín pridal program PancakeSwap najväčšiu hodnotu 80% na 18 $. Nasledujú Golem (70%), Venuša (47%), Ravencoin (37%), Voyager Token (26%), ICON (22%) a Ren (20%).

Kryptomeny postavené na vrchole inteligentného reťazca Binance vo všeobecnosti zaznamenávajú masívny nárast za posledných pár dní vyvolaný prílivom nových investorov skúmajúcich ekosystém.

Celková tržná kapitalizácia nakoniec dosiahla aj nový rekord, keď sa dotkla 1,6 bilióna $.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Market Watch: Binance Smart Chain (BSC) Coins Explode As BNB Tops $270. [cit. 2021-02-18]. [online]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/market-watch-binance-smart-chain-bsc-coins-explode-as-bnb-tops-270/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments