-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Tretí najbohatší muž v Mexiku: Je absolútne správne považovať Bitcoin za na...

Tretí najbohatší muž v Mexiku: Je absolútne správne považovať Bitcoin za na nové zlato

Ricardo Salinas Pliego opäť zdvojnásobuje svoju pozíciu v BTC, zatiaľ čo vážne kritizuje zlato a americký dolár.

Bitcoin (BTC) je pre tretieho najbohatšieho muža v Mexiku Ricarda Salinasa Pliega určite „nové zlato”.

Ricardo v tweete z 27. júna potvrdil, že ako investíciu odporúča skôr Bitcoin ako fiat meny alebo zlato. 

Pliego opakuje výhody Bitcoinu

Pliego, ktorý je už dobre známy zástanca Bitcoinu, sa svojím presvedčením netajil a podporil tak nový trend krajín Južnej Ameriky vrámci najväčšej kryptomeny.

„Je to úplne správne. Bitcoin je nové zlato, ale oveľa prenosnejšie. Transport Bitcoinu je oveľa ľahší, ako mať vo svojich vreckách zlaté tehličky… a viem, že na mňa zaútočia milovníci zlata,” reagoval na tweet od generálneho riaditeľa MicroStrategy Michaela Saylora.

Saylor naviazal na predchádzajúci videohovor s Pliegom, v ktorom tvrdil, že Bitcoin ľahko poráža americký dolár, pokiaľ ide o zachovanie hodnoty.

Pliego na rôznych platformách viackrát vyznal svoj obdiv k Bitcoinu, okrem iného aj v  rozhovore pre Cointelegraph na začiatku roka.

Na otázku používateľa Twitteru, ako by Mexiko mohlo nasledovať Salvádor pri zavedení BTC ako zákonného platidla, sa Pliego nevedel vyjadriť.

„Netuším,” odpovedal.

Ako informoval internetový denník Cointelegraph, nová éra Bitcoinu ako zákonného platidla v Salvádore vstupuje do platnosti v septembri, zatiaľ čo Paraguaj takisto prináša nové udalosti aj z dôvodu zvýšeného používania.

1-dňový graf XAU/BTC. Zdroj: TradingView
Schiff: 30 000 dolárový prepad nikto neskúpi 

Medzitým diskusia o Bitcoine proti zlatu stále živá a zaujímavá. 

Peter Schiff, ktorý je pravdepodobne najznámejší zástanca zlata na Twitteri, naďalej považuje Bitcoin oproti drahým kovom za podradný. 

„Väčšina ľudí, ktorí nakupovali Bitcoin, počas posledného prepadu pod 30 000 dolárov, už v nasledujúcom prepade nebude nakupovať,” tvrdil v piatok v jednom z jeho dvoch tweetov.

„Hlavnými kupujúcimi budú tí, ktorí si vybrali svoje zisky. Preto sa ďalší pokles nebude tešiť ani zďaleka takej podpore. Noví kupujúci sa pravdepodobne ukážu na 20 000 USD, ale bude ich menej ako ich bolo na 30 000 USD.”

Analytici pripúšťajú možnosť poklesu až na 20 000 dolárov alebo dokonca nižšie . Tento víkend si však BTC/USD po otestovaní udržal podporu na hodnote 30 000 dolárov .

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. ‘Absolutely right’ to think of Bitcoin as the new gold — Mexico’s 3rd richest man. [online]. [cit. 2021-06-28]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/absolutely-right-to-think-of-bitcoin-as-the-new-gold-mexico-s-3rd-richest-man

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments