-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Šéfka ruskej centrálnej banky: Krypto je najnebezpečnejšia investičná stratégia

Šéfka ruskej centrálnej banky: Krypto je najnebezpečnejšia investičná stratégia

„Ceny digitálnych aktív sú veľmi nestále a investorom reálne hrozí strata finančných prostriedkov,” hovorí Elvira Nabiullina.

Elvira Nabiullina, šéfka ruskej centrálnej banky, varovala investorov, aby si dávali pozor na riziká spojené s krypto-trhmi. Zastávala názor, že digitálne aktíva sú veľmi volatilné a všetci investori by mali zvážiť riziko „desivých” strát.

Neinvestujte do kryptomien

Šéfka ruskej centrálnej banky sa podelila o svoj názor na to, či by ľudia mali vstúpiť na krypto-trh. V rozhovore pre miestne noviny Komsomolskaya Pravda sa domnievala, že investovanie do digitálnych aktív je nebezpečnejšie ako akákoľvek iná stratégia:

„Špekulatívne krypto-aktíva sú spomedzi všetkých stratégií určite tie najnebezpečnejšie. Centrálna banka nikdy neradí, do čoho investovať, ale v tomto konkrétnom prípade by ste do tohto investovať rozhodne nemali.”

Ďalej poukázala na to, že hlavným problémom trhu je jeho volatilita a ľudia kvôli tomu môžu prísť o obrovské sumy:

„Cena je veľmi nestála, straty môžu byť až desivé.”

Na druhej strane Nabiullina podporila bankové vklady ako lepšiu možnosť pre investorov na uloženie svojich prostriedkov. Dodala ale, že aj tu by mali byť ľudia opatrní a zvážiť všetky riziká:

„Je nevyhnutné podrobne preskúmať produkty, kriticky sa pozrieť na reklamy, najmä keď propagujú, že neexistujú žiadne riziká, zatiaľ čo sľubujú vysoké zisky, pretože takto to naozaj tak nefunguje.”

Pracovníčka centrálnej banky sa predtým domnievala, že virtuálne aktíva budú nevyhnutne budúcnosťou finančného sveta. Napriek tomu je presvedčená, že inováciou budú digitálne meny centrálnych bánk, nie kryptomeny ako Bitcoin. Budú pracovať pod vládnou kontrolou a jeden elektronický rubeľ sa bude rovnať jednému hotovostnému rubľu.

Ruská centrálna banka sa mýli

Ruská centrálna banka neustále hromadí negatívne komentáre týkajúce sa kryptomien a obchodných predpisov. Jeden z najbohatších Rusov – Oleg Deripaska – však inštitúcii vyčítal, že jej kroky nie sú pre národ prospešné.

Oligarcha, ktorý bol kedysi najbohatším mužom v Rusku, zašiel ďalej a uviedol, že najväčšia pevninská krajina by mala nasledovať príklad Salvádoru a pridať Bitcoin ako možný spôsob platby:

„Aj chudobný Salvádor, ktorý je známy tým, že má blízko k často spomínanému Hondurasu, si uvedomil potrebu digitálnych mien a vydal sa jednoduchou cestou, keď uznal Bitcoin ako platobný prostriedok.”

Deripaska okrem toho zdôraznil potrebu Ruska účinne uskutočňovať obchodné dohody so zvyškom sveta. Naliehal na centrálnu banku, aby prijala „skutočný finančný nástroj umožňujúci nezávislosť v dohodách o zahraničnom obchode.”

Zdroj 

CRYPTOPOTATO, 2021.The Head of Russia’s Central Bank: Crypto Is The Most Dangerous Investment Strategy. [online]. [cit. 2021-06-28]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/the-head-of-russias-central-bank-crypto-is-the-most-dangerous-investment-strategy/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments