13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Top 5 kryptomien, na ktoré by ste sa tento týždeň mali pozrieť

Top 5 kryptomien, na ktoré by ste sa tento týždeň mali pozrieť

Na trhu s kryptomenami máme za sebou ďalší silný týždeň. Pripravili sme zoznam niekoľkých kryptomien okrem BTC, na ktoré by mohlo byť zaujímavé pozrieť sa v priebehu nasledujúceho týždňa.

  1. Ethereum (ETH)

ETH sa za posledných sedem dní darilo veľmi dobre a nie je dôvod si myslieť, že to nebude pokračovať aj v budúcnosti. Za posledný týždeň stúplo asi o 12% a úspešne získalo späť kľúčovú úroveň 1 800 $.

Kryptomena včera dosiahla maximum okolo 1943 $. No odvtedy nasledovala kryptomena klesajúci trend, keď zaznamenala niekoľko po sebe idúcich červených 4-hodinových sviečok, pričom sledovala to, čo dnes robí väčšina trhu.

Zdravé navrátenie umožňuje ETH dosiahnuť nové vytúžené ATH na úrovni 2 000 $.

  • Cardano (ADA)

Cardano bolo jedným z najviac medializovaných altcoinov za posledný mesiac. Len v priebehu februára sa jeho cena prudko zvýšila z približne 0,3 $ na maximum 1,48 $.

Od zasiahnutia jeho ATH však Cardano (ADA) zaznamenalo mierny pokles na približne 1,06 $.

Napriek tomu je o ADA veľký záujem. Legendárna rocková hviezda Gene Simmons, basgitarista skupiny KISS, uviedol, že doň investoval 300 000 $.

  • Sushi

Rodný token SushiSwap, SUSHI, je jednou z najhorúcejších tém v DeFi už viac ako rok. Len pred pár dňami burza Coinbase zverejnila, že pridala Sushi do svojej obchodnej platformy Coinbase Pro. 

Údaje z DeFi Pulse ukazujú, že v súčasnosti má SushiSwap väčšiu hodnotu v porovnaní s Uniswap. To predstavuje tiež ďalší dôležitý míľnik, ktorý treba brať do úvahy.

SUSHI za posledný týždeň stúpol asi o 27% a aktuálne sa obchoduje na hodnote približne 21 $. 

So základnými požiadavkami a plnou podporou generálneho riaditeľa FTX, Sama Bankmana-Frieda, vyzerá, že je pripravený otestovať svoje nedávno zaznamenané historické maximum a možno ho dokonca prelomiť.

  • Enjin Coin (ENJ)

ENJ stúplo za posledných 7 dní o neuveriteľných 95% a za posledných 30 dní o 300%. 

ENJ je na čele šialenstva NFT. JumpNet. Ten bude uvedený na trh 6. apríla a je jedným z dvoch riešení, ktoré Enjin plánuje spustiť pri riešení aktuálnych problémov, ktorým NFT čelia. 

Je to vysokorýchlostná sieť, ktorá umožní bezplatné a okamžité transakcie s tokenmi ENJ a ERC-1155 v reťazci. 

Má tiež aktualizáciu Efinity pripravovanú na rok 2021, čo je decentralizovaný blockchain pre NFT.

ENJ sa v súčasnosti obchoduje na hodnote okolo 23,5 $ a jeho celková trhová kapitalizácia predstavuje zhruba 2,1 bilióna $.

  • Etherity Chain (ERN)

Ethernity Chain je relatívne nedávny projekt, ktorého IDO sa na Polkastarteri konalo koncom februára. 

Ako informovala spoločnosť CryptoPotato, na jednom z najpopulárnejších trhov NFT, OpenSea, sa nedávno vyskytli problémy s výpadkami. Stalo sa tak v dôsledku vzrastajúcej prevádzky spojenej s poklesom NFT BossLogic, ku ktorému došlo prostredníctvom Ethernity.

V súčasnosti má ERN celkový trhový strop okolo 111 miliónov $. Z toho vyplýva, že je relatívne malý, čo by tiež mohlo naznačovať, že existuje veľký priestor na rast.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Top 5 Cryptocurrencies Besides Bitcoin to Look for in the Coming Week. [online]. [cit. 2021-03-16]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/top-5-cryptocurrencies-besides-bitcoin-to-look-for-in-the-coming-week/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments