27 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Bitcoin nastavuje nové maximum na 49 500 dolárov

Bitcoin nastavuje nové maximum na 49 500 dolárov

V čase Valentína dosiahol Bitcoin ďalšie historické maximum. Táto kryptomena prerazila a stanovila novú historicky najvyššiu cenu 49 487 $, čím zatienila svoj doterajší rekordný rekord len pred pár dňami, ktorý predstavoval okolo 48 000 $. Cena kryptomeny odvtedy klesla na 48 574 $. To však znamená, že cena Bitcoinu za posledných 24 hodín stále vzrástla o 3,71%.

Bitcoinový „bull market” tento týždeň začal vážne v pondelok, keď výrobca elektrických vozidiel, spoločnosť Tesla, zverejnila, že do Bitcoinu investoval 1,5 miliardy $. To posunulo cenu o viac ako 8 000 $ za jediný deň. Bitcoin v utorok vytvoril rekord asi 48 000 $.

Aj keď sa cena Bitcoinu postupne znižovala, v súčasnosti opäť rastie. Posledná najvyššia hodnota Bitcoinu prichádza po tom, čo sa do kryptomeny vložili tradičné financie.

Najdôležitejšie je, že BNY Mellon, najstaršia americká banka, oznámila plány na správu bitcoinových investícií v mene svojich klientov. Vedúci predstavitelia odvetvia uviedli, že ide o kľúčový míľnik, ktorý je pre trh optimistický. 

Digitálne platobné služby Venmo, Apple Pay a PayPal (Veľká Británia) tiež oznámili plány na zahrnutie možnosti platby Bitcoinom, čo je krok, ktorý musí zvýšiť prijatie Bitcoinu a prekonať kritiku, že Bitcoin je zbytočný.

Zdroj:

DECRYPT 2021. Bitcoin Sets New All-Time-High of $49,500. [cit. 2021-02-15]. [online]. Dostupné na: https://decrypt.co/57687/bitcoin-sets-new-all-time-high-of-49500

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments