21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny Táto krypto-hra pomáha Filipíncom vyžiť uprostred pandémie

Táto krypto-hra pomáha Filipíncom vyžiť uprostred pandémie

Blockchainová hra Axie Infinity založená na Ethere údajne pomáha mnohým ľuďom prekonať ich ťažkú životnú situáciu.

Axie Infinity, blockchainová hra, ktorá používateľom umožňuje množiť a obchodovať s digitálnymi domácimi miláčikmi ako s nezameniteľnými tokenmi (NFT), si za posledných pár mesiacov pritiahla mnoho fanúšikov medzi obyvateľmi mesta Cabanatuan City na Filipínach. Je za tým dôležitá príčina.

Podľa krátkeho dokumentárneho videa s názvom „ Play-to-Earn “, ktoré bolo zverejnené začiatkom tohto týždňa, táto hra skutočne umožnila mnohým miestnym obyvateľom vyrovnať sa s ničivými následkami pandémie Covid-19 tým, že im umožnila získať ďalší príjem.

Pomoc prichádza z neočakávaných miest

„Aspoň takto som mohla podporovať svojho priateľa na Filipínach tým, že som mu darovala účet Axie, nakoľko žijem v Austrálii. Absolútne to zmenilo jeho život aj život jeho rodiny. Axie mu umožnila dokončiť a zaplatiť za ošetrovateľské lekcie a dopravu za posledných šesť mesiacov,” informoval komentár istej používateľky platformy YouTube.

Ako informoval CryptoSlate, Axie Infinity je „digitálny národ” inšpirovaný Pokémonmi. Ľudia tu môžu používatelia zbierať a trénovať rozprávkové bytosti zvané Axies a postaviť ich proti domácim miláčikom ostatných hráčov. Na rozdiel od väčšiny tradičných hier ale môžu hráči Axie získavať aj kryptomeny a predávať ich za celkom skutočné, fiat peniaze. Vývojár Axie SkyMavis vysvetlil:

„Tento nový model hier bol nazvaný ako Hraj a zarob. Axie prilákala tisíce hráčov z rozvojových krajín pri hľadaní nového zdroja zárobkov počas pandémie Covid. Mnoho z týchto hráčov sú otcovia, tety a dokonca aj starí rodičia, ktorí nikdy predtým nepoužívali technológiu Blockchain!”

Používatelia môžu získavať napr. odmeny za účasť na súbojoch medzi hráčmi, chov Axies a ich predaj na trhu, zbieranie vzácnych domácich miláčikov, chov takzvaných „elixírov lásky” a množstvo ďalších aktivít. V novembri spoločnosť Axie tiež uviedla na trh svoj vlastný riadiaci token AXS.

Digitálni miláčikovia vs. pandémia

V súčasnosti je v Axie Infinity aktívnych viac ako 60 000 hráčov, povedal nedávno pre CNBC vedúci rastu projektu, Jeffrey Zirlin . A pre mnohých z nich sa táto hra stala záchranným lanom, ktoré im umožnilo postarať sa o svoje rodiny.

„Spočiatku som nebol presvedčený, že v tejto hre v skutočnosti zarábam hraním, ale skúsil som to. Kvôli pandémii nemáme možnosti na zarábanie peňazí. To je dôvod, prečo sa to rozšírilo tu v Cabanatuan City,” uviedol jeden z používateľov v dokumente.

Filipíny boli tvrdo zasiahnuté pandémiou, keď miestny HDP údajne v priebehu roka 2020 poklesol o 9,6 %. Nedávno sa týmto regiónom prehnala nová vlna povinných lockdownov po tom, čo sa koncom marca vo viacerých mestách vyskytla nová infekcia. Tá zasiahla zhruba 26 miliónov ľudí.

Spoločnosť Axie medzitým prilákala používateľov všetkých vekových kategórií. Medzi protagonistami filmu sú mladí podnikatelia, čerstvý absolvent vysokej školy, vodič bicykla, starší manželský pár vlastniaci niekoľko obchodov a ďalší.

„Dôležité je mať peniaze, aby sme mohli jesť, vyhnúť sa dlhom a prekonať každý deň.” Hra Axie Infinity sa starala o naše každodenné potreby, platila naše účty a dlhy. Bola som jej za to vďačná, pretože nám to nejakým spôsobom pomohlo,” priznala vo filme matka troch detí.

Zdroj: 

CRYPTOSLATE, 2021. This crypto game is helping Filipinos make ends meet amid the pandemic. [online]. [cit. 2021-05-16]. Dostupné na: https://cryptoslate.com/this-crypto-game-is-helping-filipinos-make-ends-meet-amid-the-pandemic/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments