17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Švajčiarsky kantón Zürich začne prijímať BTC a ETH na platby daní

Švajčiarsky kantón Zürich začne prijímať BTC a ETH na platby daní

Podľa Bitcoin Suisse začne tento týždeň (15. – 19. februára) švajčiarsky kantón Zug (Zürich) prijímať kryptomeny Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) na platby kantonálnych daní. 

Kantonálny daňový úrad Zug umožnil toto prijatie kryptomeny pomocou riešenia Bitcoin Suisse Crypto Payments. Daňoví poplatníci by mali pri obdržaní daňovej faktúry uviesť, že chcú platiť kryptami. Potom dostanú e-mail s QR kódom, ktorý by mali naskenovať pomocou krypto-peňaženky podľa vlastného výberu, aby potvrdili platbu. 

Prvé blockchainové spoločnosti prišli do Zürichu v roku 2013. Odvtedy sa tejto oblasti hovorí „Crypto Valley”. Švajčiarsko poskytlo jedinečné prostredie pre rozvoj blockchainu a kryptomien v ranom štádiu.

Možno jedným z príjemných aspektov pre nadšencov kryptomien je decentralizovaný systém Švajčiarska. Konfederačný systém umožňuje švajčiarskym kantónom mať veľkú mieru autonómie. Okrem toho, že poskytujú stabilné právne prostredie, kantóny priateľské k kryptomene ponúkajú nízke zdanenie a obchodné pravidlá. 

Spoločnosť Galaxus, najväčší online predajca vo Švajčiarsku, vytvorila v marci 2019 precedens, keď zákazníkom umožnila platiť kryptomenami.

V takom prípade mohli švajčiarski zákazníci použiť alternatívy k BTC a ETH. Mohli platiť pomocou Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin SV (BSV), XRP, Binance Coin (BNB), Litecoin (LTC), TRON (TRX), OmiseGo (OMG) a NEO.

Spoluzakladateľ a hlavný inovačný pracovník spoločnosti Galaxus uviedol, že kryptomeny sú prirodzeným krokom vo vývoji online platieb. Spoločnosť v roku 2018 dosiahla tržby takmer jednej miliardy švajčiarskych frankov (~ 1,11 miliárd $).

Zdroj:

BEINCRYPTO. Swiss Canton of Zug to Start Accepting BTC and ETH for Tax Payments. [cit. 2021-02-18]. [online]. Dostupné na: https://beincrypto.com/swiss-canton-of-zug-to-start-accepting-btc-and-eth-for-tax-payments/ 

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments