21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny Švajčiarska burza Lykke sa rozhodla zaradiť XRP, ako prvá zareagovala na hnutie...

Švajčiarska burza Lykke sa rozhodla zaradiť XRP, ako prvá zareagovala na hnutie #RelistXRP

Švajčiarska burza Lykke sa rozhodla zaradiť XRP, kontroverznú kryptomenu spojenú s blockchainom Ripple.

Generálny riaditeľ, Richard Olsen, vo svojom vyhlásení na Twitteri tvrdí, že token je schopný prekonať priepasť medzi blockchainom a tradičnými financiami:

„Sme nadšení z #RelistXRP. Preklenutie priepasti tradičných financií s novým svetom blockchainu je našou mantrou a #XRP je základom na dosiahnutie tohto cieľa. Je míľnikom, ktorý nám regulácia umožňuje prežiť, čo je veľký krok vpred.”

Spoločnosť Lykke pozastavila 18. januára obchodovanie s XRP a vklady tokenov kvôli žalobe Komisie pre cenné papiere proti spoločnosti Ripple.

Token bol pôvodne uvedený na burze v októbri 2018.

Šéf spoločnosti Kraken, Jesse Powell, uviedol, že XRP predstavuje „obrovské” riziko pre krypto-burzy.

Minulý týždeň začali členovia komunity XRP kampaň #RelistXRP, ktorá sa stala top trendom vo viacerých krajinách.

Podľa údajov poskytnutých CoinMarketCap predstavuje 24-hodinový objem páru XRP / EUR na Lykke iba 3 945 $.

Komunita dúfa, že švajčiarska burza vytvorí precedens pre ďalšie burzy.

Zlou správou je, že Lykke v skutočnosti nepôsobí v USA, takže nie je jasné, prečo sa burza rozhodla zbaviť sa predovšetkým XRP.

Je nepravdepodobné, že Coinbase a ďalší špičkoví hráči obnovia obchodovanie s XRP, kým nebude jasné, aký je bezpečnostný stav tejto kryptomeny.

Zdroj:

U.TODAY, 2021. First Exchange Caves In to #RelistXRP Movement. [online]. [cit. 2021-03-27]. Dostupné na: https://u.today/first-exchange-caves-in-to-relistxrp-movement

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments