-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Stock-to-flow model predpovedá: Bitcoin neukončí august pod 47 000 dolárov

Stock-to-flow model predpovedá: Bitcoin neukončí august pod 47 000 dolárov

PlanB verí, že bull run BTC je práve v pauze. Predpovedal, že kryptomena do konca augusta tohto roka stúpne nad hranicu 47 000 dolárov.

„Bitcoinový bull run sa neskončil a jeho cena by sa mohla do konca augusta zvýšiť o viac ako 40 %,” tvrdil tvorca populárneho stock-to-flow modelu (S2F). Predpovedal tiež, že v najbližších mesiacoch sa tento model potvrdí, alebo vyvráti.

V priebehu posledných mesiacov cena Bitcoinu klesla zhruba o 50 % od vrcholu v polovici apríla. Tento prepad spôsobil spochybnenie ďalšieho priebehu býčieho trhu.

Zatiaľ čo väčšina z komunity diskutuje o tom, či sa scenár z roku 2018 bude ešte raz opakovať, osoba stojaca za modelom S2F – prezentovaná na Twitteri ako PlanB verí, že BTC je pripravený na ďalší rast.

V piatok uviedol: „Podľa on-chain údajov sa tento bull run ešte neskončil a 64 000 dolárov nepredstavovalo strop.”

Aj keď Bitcoin odvtedy stratil zhruba polovicu svojej hodnoty po FUD od Elona Muska a Číny, PlanB verí, že súčasné pohyby cien sú v skutočnosti v súlade s modelom S2F. Na rozdiel od S2F jeho „floor-indikátor hovorí, že na konci augusta nebudeme pod 47 000 dolárov”.

Ako už bolo skôr oznámené, pomer stock-to-flow a jeho premenných opisujú produkciu, ponuku a vývoj Bitcoinu za posledných zhruba desať rokov. Nakoniec model predikuje, že cena sa bude na konci roka pohybovať na päťciferných hodnotách.

Prepad napriek tomu spochybnil túto trochu optimistickú predpoveď. PlanB vyhlásil: „Nasledujúcich šesť mesiacov bude pre S2F (opäť) buď-alebo.”

Zdroj: 

CRYPTOPOTATO, 2021. S2F Model Predicts: Bitcoin Won’t Close Below $47K in August. [online]. [cit. 2021-07-03]. Dostupné na https://cryptopotato.com/s2f-model-predicts-bitcoin-wont-close-below-47k-in-august/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments