-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Podľa prieskumu CNBC až 44 % investorov očakáva, že Bitcoin v roku...

Podľa prieskumu CNBC až 44 % investorov očakáva, že Bitcoin v roku 2021 klesne pod 30 000 dolárov

Populárna televízia CNBC vykonala prieskum v skupine akciových stratégov a správcov portfólií, aby porozumela mienke investorov ohľadom ceny Bitcoinu.

Počas historických cenových výkyvov a pádov Bitcoinu sa investori síce snažili, napriek tomu nedokázali využiť tradičné markery, aby dali zmysel volatilným trendom. 

CNBC nedávno uskutočnila prieskum zameraný na skupinu portfóliových manažérov a kapitálových stratégov, aby porozumela vnútornej mienke fintechovej komunity o Bitcoine. V prieskume sa pýtali „Kde bude Bitcoin do konca roka?” televízna šou Squawk Box uvádza : 

„Štyridsaťštyri percent tvrdí, že za rok bude hodnota menej ako 30 000 dolárov, zhruba rovnaká ako momentálne. Iné odpovede sú optimistickejšie.”

Zo zostávajúcich 56 % štvrtina predpokladá, že cena vystrelí a dostane sa na 45 000 dolárov. Ďalších 25 % zatiaľ podporilo BTC a očakáva dosiahnutie 55 000 dolárov. Malá menšina vo výške 6 % uviedla, že Bitcoin sa môže vrátiť späť na 60 000 dolárov. To je najbližšie k historickému maximu 65 000 dolárov z apríla 2021.

Aj keď odborníci tvrdia, že hodnota kryptomeny je ovplyvnená iba tým, či sa používa, Bitcoin si drží svoju pozíciu skutočného uchovávateľa hodnoty proti všetkým problémom a špekuláciám. Vzhľadom na finančné ťažkosti panických predajcov a meniace sa názory na Bitcoin a kryptomeny sa miera adopcie neustále zvyšuje stabilita po celom svete, ktorá slúži jedinečným prípadom použitia.

Pretože tento konkrétny prieskum predstavuje iba malú časť krypto-demografickej skupiny a v žiadnom prípade nepredstavuje celú náladu investorov, čitateľom sa odporúča, aby neprijímali investičné rozhodnutia na základe medvedích alebo býčích diskusií. 

Nedávny pokles Bitcoinu o 29 000 dolárov otriasol dôverou investorov. Početní ostrieľaní obchodníci ale signalizovali, že sa blíži bull run. Odkedy sa Bitcoin stabilizoval na úrovni 32 000 dolárov, obchodníci očakávajú, že sa vráti ku svojej bývalej sláve. 

Niekoľko ďalších expertov tiež predpovedalo prudký rast kryptomeny na základe slabnúcich fiat mien po celom svete. Vlády pokračujú v štúdiu menších ekonomík, ktoré si nedokázali uchovať svoju tradičnú rozbitú infraštruktúru.

Zdroj: 

CRYPTOPOTATO, 2021. Balancer Launches on Polygon to Reduce Gas Fees. [online]. [cit. 2021-07-02]. Dostupné na https://cryptopotato.com/balancer-launches-on-polygon-to-reduce-gas-fees/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments