17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Cieľom PancakeSwap (CAKE) je získať kúsok z dominancie Uniswap DeFi

Cieľom PancakeSwap (CAKE) je získať kúsok z dominancie Uniswap DeFi

PancakeSwap sa ukázal ako jedna z najlepších platforiem DeFi. Jeho integrácia Binance Smart Chain z neho robí magnet likvidity proti konkurentom ako Uniswap a SushiSwap.

DeFi sa za posledný mesiac dostalo do úzadia NFT, čo však nezabránilo jeho hlavným projektom v rozvoji a strategizovaní spôsobu rastu ich ekosystémov a podielu na trhu.

Jedným z projektov, ktorý v ostatnom čase prekonal výkonnosť v tomto odbore, je PancakeSwap (CAKE), automatizovaný tvorca trhu založený na Binance Smart Chain (AMM), ktorý umožňuje používateľom vymieňať si tokeny a zarábať časť poplatkov.

Podľa nedávnej správy spoločnosti Delphi Digital zohralo v posledných mesiacoch významnú úlohu pri raste ekosystému PancakeSwap niekoľko faktorov a analytici predpovedajú, že protokol bude naďalej vážnym konkurentom spoločnosti Uniswap.

Používatelia utekajú pred vysokými poplatkami za používanie ETH

Každý, kto sa v roku 2021 pokúsil o transakciu v sieti Ethereum (ETH), si všimol astronomický nárast poplatkov. Ten bol spojený s rastúcou cenou ETH.

Zatiaľ čo sa poplatky za ETH zvyšovali, spoločnosť Binance Smart Chain (BSC) sa ukázala ako životaschopná možnosť vďaka mnohým prepojeniam medzi reťazcami a nízkym transakčným nákladom. 

PancakeSwap je najväčší a najuznávanejší DEX v BSC, a tak ťaží z prílivu používateľov a veľkej užívateľskej základne spoločnosti Binance.

Analytici spoločnosti Delphi Digital identifikovali enormný ekosystém Binance ako ďalší hlavný faktor poskytujúci podporu spoločnosti CAKE, pretože jej „rozsiahly sieťový efekt” pochádza z „najväčšej krypto-burzy”, ktorá je zvyčajne prvou voľbou pre maloobchodníkov“.

Potenciálni používatelia môžu získať prístup k BSC jednoduchým výberom svojich tokenov z Binance do peňaženky podporovanej BSC.

Spoločnosť Delphi Digital tiež vyzdvihla tokenovú ekonomiku spoločnosti CAKE ako významný faktor pre jej budúci rast.

Aktuálna týždenná miera inflácie pre CAKE je 3,78%, čo je výrazne vyššia ako ročná miera inflácie 2% podľa UNI.

Aj pri rôznych deflačných opatreniach implementovaných vývojármi CAKE „čistá emisia predstavuje približne 1 000 000 CAKE za týždeň. To predstavuje 37 % skutočnej inflácie ročne (alebo 0,7 % týždenne).”

Podľa spoločnosti Delphi Digital si spoločnosť PancakeSwap uvedomuje, ako vyzerajú súčasné čísla inflácie. Tím oznámil hlasovanie o zmene harmonogramu emisií s cieľom znížiť ho na 23,5 alebo 22 CAKE za blok.

V súčasnosti sa uprednostňuje možnosť znížiť emisie na 22 CAKE. To je 20% pokles, čo by znížilo emisie CAKE o 1 050 000. 

To by následne pomohlo neutralizovať infláciu.

Údaje z Cointelegraph Markets a TradingView ukazujú, že od dosiahnutia minima 8,30 USD z dňa 28. februára sa cena CAKE niekoľkokrát pokúsila preraziť na nové historické maximum a aktuálne sa altcoin obchoduje za 15,63 USD.

Podľa údajov z Cointelegraph Markets Pro sú trhové podmienky pre CAKE už nejaký čas priaznivé.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. PancakeSwap (CAKE) aims to take a slice out of Uniswap’s DeFi dominance. [online]. [cit. 2021-03-29]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/pancakeswap-cake-aims-to-take-a-slice-out-of-uniswap-s-defi-dominance

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments