13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Spôsobil masívny čínsky výpadok elektriny zrútenie Bitcoinu až na 50,000 $?

Spôsobil masívny čínsky výpadok elektriny zrútenie Bitcoinu až na 50,000 $?

On-chain analytik Willy Woo argumentuje masívnym výpadkom prúdu v čínskom ťažobnom uzle Xinjiang. Ten spôsobil krach Bitcoinu až na 50 000 $.

Woo poznamenal, že správy identifikujúce výpadky elektriny boli zverejnené koncom minulého týždňa. 

K výpadkom prúdu došlo kvôli uľahčeniu bezpečnostných inšpekcií v reakcii na nedávnu povodňovú nehodu v miestnej uhoľnej bani, pri ktorej bolo dočasne uväznených 21 baníkov v podzemí po výpadku prúdu a komunikácií.

Podľa indexu Cambridge Bitcoin Energy Consumption Index alebo BECI predstavuje Sin-ťiang takmer štvrtinu globálnej hash sadzby.

Poznámky analytika včera zaznamenali najväčší denný pokles celkovej hash rýchlosti bitcoinovej siete od novembra 2017, keď sa hash rate znížila zo 172 miliónov terahashes za sekundu (TH / s) na menej zhruba 154 miliónov TH / s.

Analytik krypto-trhu Willy Woo pripísal prepad kryptomeny z 18. apríla náhlym poklesom hodnoty hash v dôsledku výpadku elektriny v čínskom regióne Sin-ťiang.

Woo poukazuje na 9 000 BTC, ktoré boli prevedené na Binance 16. apríla. Špekuluje, že tieto prostriedky pravdepodobne poslal „neznámy investor s bližšími znalosťami o udalostiach v Číne”.

Spolu s ťažkým predajom na štvrťročných trhoch s termínovými obchodmi spôsobil pokles smerom k likvidácii BTC v hodnote 4,9 miliárd USD a ďalších 4,4 miliárd USD vo výzve na dodatočné vyrovnanie na trhoch s altcoinmi. Likvidácia rekordných účtov bola pri tom 1 milión.

Nie všetci však súhlasia s analýzou podľa Woo. Partner spoločnosti Cinneanhaim Ventures, Adam Cochran, opísal myšlienku, že výpadok elektrickej energie včera v noci v ťažobnom regióne v Číne viedol k poklesu hodnoty BTC ako „úplný nezmysel”.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Did a massive Chinese power outage cause Bitcoin’s crash down to $50K?. [online]. [cit. 2021-04-19]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/did-a-massive-chinese-power-outage-cause-bitcoin-s-crash-down-to-50k

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments