13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Najlepšie protokoly DeFi, ktoré v 1. štvrťroku 2020 vyprodukovali viac ako Bitcoin

Najlepšie protokoly DeFi, ktoré v 1. štvrťroku 2020 vyprodukovali viac ako Bitcoin

Sťažnosti týkajúce sa vysokých poplatkov za Ethereum sa v poslednej dobe neskončili, ale špičkové decentralizované finančné platformy ich podľa nového výskumu tiež navyšujú. 

Ryan Selkis, zakladateľ spoločnosti Messari Crypto, skúmal stav poplatkov v tomto priemysle. Dáta odhalili, že niektoré z najlepších protokolov DeFi dosiahli vyššie denné poplatky ako Bitcoin v prvom štvrťroku 2020.

Stav poplatkov za DeFi

Selkis konkrétne uviedol Uniswap, SushiSwap, Aave, Compound Finance a KeeperDAO ako päť najlepších protokolov DeFi. Teda pokiaľ ide o poplatky, podľa jeho výskumu.

Uniswap zarába takmer 3,5 milióna $ za deň, zatiaľ čo SushiSwap je druhý s takmer 1,3 milióna $. Na treťom mieste skončila spoločnosť Compound so ziskom 1,2 milióna $.

Na vrchole hromady bolo neprekvapivo Ethereum s ohromnými príjmami denných poplatkov vo výške 24,4 milióna $. Bitcoin bol druhý v poradí so 6,6 miliónmi $.

Porovnanie sa uskutočnilo s Bitcoinmi za prvé tri mesiace roku 2020, keď sa poplatky platené ,,minerom” pohybovali v priemere okolo 250 000 $ za deň.

CryptoFees uvádza podobné čísla, pričom na čele balíka sú Ethereum a Bitcoin, ale protokol DeFi tvorí zvyšnú desiatku z hľadiska poplatkov. Na tomto zozname boli momentálne aj spoločnosti Stellar a Balancer, ktoré v súčasnosti zarábajú denné poplatky vo výške 475 000 $ a 235 000 $.

Na zozname boli uvedené všetky ďalšie protokoly DeFi, ako napríklad Bancor, Synthetix, Curve, Binance Chain, Ren a 0x, ale ich príjmy boli nižšie ako 100 000 $ za deň.

Zdroj:

BEINCRYPTO, 2021. Top DeFi Protocols Made More in Fees than Bitcoin in Q1 2020. [cit. 2021-02-16]. [online]. Dostupné na: https://beincrypto.com/top-defi-protocols-fees-bitcoin-q1-2020/ 

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments