21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Spoločnosť Novogratz Galaxy Digital získava za fondy ETH 32 miliónov $

Spoločnosť Novogratz Galaxy Digital získava za fondy ETH 32 miliónov $

Podľa zverejnených údajov Komisie pre cenné papiere (SEC) získali dva fondy Etherea, ktoré spustila spoločnosť Galaxy Digital, doposiaľ investície v hodnote 32,1 milióna $.

Galaxy Digital je spoločnosť zameraná na správu aktív v oblasti kryptomeny, ktorú vedie Mike Novogratz.

Spoločnosť Galaxy vytvorila podobné bitcoinové fondy pre individuálnych a inštitucionálnych investorov už v roku 2019.

Spoločnosť Galaxy Institutional Ethereum Fund, LP, založená v Delaware, zaznamenala investície v hodnote 22 031 077 $ od troch investorov. Iná verzia fondu začleneného na Kajmanských ostrovoch zatiaľ zaznamenala 10 100 000 $ od dvoch investorov.

Účelom týchto fondov je umožniť podnikom investovať do ETH bez toho, aby si nejaké kúpili. Zatiaľ čo investori čelia riziku, že ceny by mohli klesnúť, spoločnosť Galaxy Digital berie na seba riziko manipulácie so súkromnými kľúčmi.

Spoločnosť Galaxy za svoje problémy vyberá poplatok v rozmedzí 1%.

Zdanlivým dôvodom, prečo spoločnosť tieto fondy uviedla na trh, okrem toho, aby poskytla konkurenciu spoločnosti Grayscale a iným fondom, bolo zúžitkovať stúpajúcu príťažlivosť protokolov DeFi umožňujúce ľuďom požičiavať si a vymieňať aktíva bez toho, aby o tom banka mohla rozhodovať.

Väčšina protokolov DeFi je postavená na vrchole blockchainu Ethereum. To pomáha posilniť životaschopnosť tejto siete a ETH tokeny, ktoré sa používajú na platenie transakčných poplatkov.

Cena ETH, ktorá je v súčasnosti okolo 1540 $ sa od začiatku roka zvýšila o viac ako 63%.

Zdroj:

DECRYPT, 2021. Novogratz’s Galaxy Digital Pulls in $32 Million for Ethereum Funds. [cit. 2021-03-06]. [online]. Dostupné na: https://decrypt.co/60411/novogratz-galaxy-digital-32-million-ethereum-fund

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments