17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny CEO spoločnosti Twitter, Jack Dorsey, predáva vôbec prvý Tweet ako NFT

CEO spoločnosti Twitter, Jack Dorsey, predáva vôbec prvý Tweet ako NFT

Generálny riaditeľ spoločnosti Twitter, Jack Dorsey, hrdý vlastník vôbec prvého tweetu na platforme sociálnych médií, ho draží ako token (NFT).

Dorsey dnes uverejnil tweet z 21. marca 2006, ktorý znie „Práve nastavujem svoj twttr”, do predaja prostredníctvom platformy Valuables.

O 20:00 hod. východného času bola najvyššia ponuka 88 888,88 USD v ETH. Aukcia trvá, kým Dorsey neprijme ponuku.

Webová stránka Valuables uvádza: „Samotný tweet bude naďalej žiť na Twitteri. To, čo kupujete, je digitálny certifikát tweetu, jedinečný, pretože bol podpísaný a overený tvorcom.”

Používatelia môžu položku dražiť pomocou ETH, natívneho tokenu Ethereumblockchain, na ktorom sa transakcia uskutoční.

NFT majú čoraz väčšiu popularitu. Najlepšie tri trhy NFT – NBA Top Shot, OpenSea a Beeple dosiahli vo februári celkový objem obchodov 342 miliónov $.

Zdroj:

DECRYPT, 2021. Twitter CEO Jack Dorsey Selling First-Ever Tweet…as an NFT. [cit. 2021-03-06]. [online]. Dostupné na: https://decrypt.co/60415/jack-dorsey-selling-first-tweet-nft

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments