27 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Japonský miliardár tvrdí, že zaplatí za 8 ľudí, aby sa k nemu...

Japonský miliardár tvrdí, že zaplatí za 8 ľudí, aby sa k nemu pripojili na ceste na Mesiac v SpaceX

Japonský miliardár, Yusaku Maezawa, hľadá osem ľudí zo širokej verejnosti, aby sa k nemu pripojili pri prvom súkromnom lete na Mesiac.

Maezawa oznámil svoje neobvyklé hľadanie talentov vo videu s hlavou SpaceX, Elonom Muskom. Odevný magnát plánuje letieť na prvý súkromný lunárny let spoločnosti SpaceX a dúfa, že pokryje náklady na pripojenie ôsmich bežných ľudí. Maezawa dnes vyhlásil súťaž s názvom dearMoon na Twitteri.

Okrem toho kúpil všetky miesta na misiu do roku 2023 v roku 2018. Spočiatku plánoval naplniť lietadlo umelcami, ale teraz svoje hľadanie rozšíril o každého, kto má pocit, že by mohol svoje remeslo posunúť do vesmíru.

„Chcel som osloviť širšie a rozmanitejšie publikum,” povedal.

Musk dúfa, že bude prvým človekom, ktorý sa zúčastní na mimovládnom vesmírnom lete. Takisto dúfa, že tento let nastaví novú hranicu vysokej hladiny v kozmickom cestovaní. 

„Očakávame, že táto misia pôjde ďalej, ako kedy ktorýkoľvek človek prešiel z planéty Zem,” uviedol Musk k projektu.

Očakávajú, že let bude trvať tri dni, kým sa dostanú na Mesiac a obehnú okolo nebeského telesa. Potom bude trvať ďalšie tri dni, kým sa vrátia. Predbežná registrácia do súťaže je už otvorená a potrvá do 14. marca.

Je to druhá správa o „bohatých ľuďoch na obežnej dráhe blízko Zeme” za posledný týždeň, pretože iná spoločnosť oznámila plány na uvedenie vesmírneho hotela do prevádzky do roku 2027. 

Spoločnosť Orbital Assembly Corporation sa podelila o svoj nápad s najmodernejším vybavením.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Japanese Billionaire Says He’ll Pay for 8 People to Join Him on SpaceX Trip to Moon. [cit. 2021-03-04]. [online]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/japanese-billionaire-8-people-to-space-yusaku-maezawa

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments