Michael Saylor: Bitcoin je „majstrovským dielom“

0
148

V exkluzívnom rozhovore s Austinom Davisom pre Cointelegraph nazval Michael Saylor, výkonný riaditeľ spoločnosti MicroStrategy, Bitcoiny „majstrovským dielom menového inžinierstva“ a aktívom, ktoré sa pravdepodobne zapíše do histórie ako „prvá menová sieť“ na svete.

„Keď pochopíte, že peniaze sú peňažná energia a pochopíte, že Bitcoin je sieť s peňažnou energiou, začnete si vážiť skutočnosť, že termodynamické zákony buď rešpektujú, alebo nerešpektujú.“ „Ak nie, znamená to, že došlo k úniku,“ uvádza Saylor. Týmto únikom,“ hovorí Saylor, „ je inflácia, na čo bol matematicky navrhnutý Bitcoin tak, aby odolával.“

Bitcoin sa po svojom najnovšom náraste cien dostal na trhovú hodnotu 850 miliárd $, ale podľa Saylora je to iba začiatok jeho dopadu na trh.

Saylor nedávno diskutoval o stratégiách začlenenia digitálneho aktíva do pokladničných rezerv. V rozhovore s Davisom pre Cointelegraph povedal niekoľko múdrych slov o tom, čo by mali ostatní urobiť s ich Bitcoinmi. „Mali by ste si ho kúpiť a držať ho navždy,“ uvádza. 

Saylorov výhľad iba odráža jeho vlastnú stratégiu premýšľania o digitálnom majetku ako súčasť kampane zameranej na prijatie štandardu Bitcoinov. Jeho presvedčenie nie je založené iba na základnej technológii Bitcoinu, ale aj na rýchlo klesajúcej hodnote fiat meny.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. Bitcoin is a ‚masterpiece of monetary engineering‘ Michael Saylor tells Austin Davis. [cit. 2021-02-12.][online]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/bitcoin-is-a-masterpiece-of-monetary-engineering-michael-saylor-tells-austin-davis

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here