21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Spoločnosť Enjin vyzbierala takmer 19 miliónov $ na vývoj blockchainu novej generácie...

Spoločnosť Enjin vyzbierala takmer 19 miliónov $ na vývoj blockchainu novej generácie na Polkadote v NFT

Herná blockchainová platforma Enjin vyzbierala takmer 19 miliónov $ na vývoj blockchainu novej generácie na Polkadote v NFT.

V oznámení z 31. marca predstavila spoločnosť Enjin Efinity blockchain novej generácie postavený pre NFT v ekosystéme Polkadot. 

Spoločnosť získala 18,9 milióna $ na financovanie nového podniku v kole vedenom spoločnosťami Crypto.com Capital, DFG Group a Hashed. 

Spoločnosť založená v roku 2009 získala k dnešnému dňu 37,8 milióna $.

Medzi ďalších účastníkov patrili spoločnosti Hypersphere, BlockTower, Blockchain.com Ventures, Fenbushi, Iconium, HashKey, Arrington XRP Capital, DeFi Alliance a množstvo celebrít a jednotlivcov. 

Finančné prostriedky, ktoré boli získané predajom tokenov Efinity s názvom EFI, budú smerované do rozvoja novej siete.

Aby sme mohli napísať ďalšiu kapitolu histórie NFT, potrebujeme blockchain, ktorý nielenže vyrieši problémy, ktorým dnes čelí, ale otvorí aj nové možnosti pre #NFT zajtrajška.

Blockchain Efinity bude bežať na Substrate, ktorý napája ekosystém Polkadot s podporou vývoja od firmy Parity Technologies.

Transakcie sú potvrdené do 6 sekúnd. To umožňuje vysokorýchlostný čas odozvy potrebný pre bežné aplikácie. 

Okrem Efinity bude 6. apríla uvedená na trh platforma s názvom JumpNet ako sieť vysokorýchlostných mostov, ktorá umožní bezplatné okamžité transakcie reťazcov Enjin Coin (ENJ) a ERC-1155 tokenov. Pre Efinity nebol určený žiadny dátum spustenia.

CTO spoločnosti Enjin, Witek Radomski, uviedol, že kompatibilita medzi reťazcami je pre budúcnosť tohto odvetvia nevyhnutná:

„Digitálne aktíva by mali existovať v metaverze blockchainov. Otvorenie likvidity vo viacerých blockchainoch a prípadoch použitia prepojí široký ekosystém tvorcov, kupujúcich a predávajúcich.”

Enjin nie je pre priestor NFT žiadnym cudzincom, pretože v roku 2017 vytvoril štandard ERC-1155 pre nezastupiteľné aktíva. Norma Ethereum, ktorú používajú spoločnosti ako Microsoft a Nike, je v porovnaní s ERC-721 pokročilejšia inteligentná zmluva môže riadiť nekonečný počet tokenov. Môže tiež vykonávať dávkové transakcie, ktoré poskytujú výraznú úsporu plynu a čas blokovania.

Dňa 23. marca uzavrel singapurský Enjin spoluprácu s vydavateľom sociálnej hernej platformy GameTalkTalk Ludena Protocol. Dôvodom bola snaha zvýšiť expozíciu NFT v Južnej Kórei. Ako uvádza CryptoPotato, ConsenSys vstúpil do priestoru NFT aj s novou platformou s názvom Palm.

Aktualizácia ceny tokenu ENJ

Enjinov rodný token, EJN, vyskočil po oznámení o 9,5 % a dosiahol dvanásťdňové maximum 2,62 USD. 

V čase písania tohto článku trochu poklesol na 2,48 USD.

Za posledných 30 dní EJN dosiahol neuveriteľných 260 % a 16. marca historické maximum 3 USD.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Enjin to Launch Polkadot-Based Blockchain for NFTs. [online]. [cit. 2021-03-01]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/enjin-to-launch-polkadot-based-blockchain-for-nfts/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments