13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Protokol Orion ohlásil nové partnerstvo so spoločnosťou IOHK

Protokol Orion ohlásil nové partnerstvo so spoločnosťou IOHK

Protokol Orion sa zapísal do histórie tým, že sa vďaka svojmu najnovšiemu partnerstvu stal prvým agregátorom likvidity pre blockchain Cardano. 

V piatok 2. apríla 2021 ohlásil Orion nové partnerstvo so spoločnosťou IOHK. V rámci neho budú tieto dve platformy spolupracovať pri zabezpečovaní škálovateľnosti a udržateľnosti pre priestory DeFi a NFT.

Nie je to jediná integrácia, ktorá v poslednom čase prebehla s protokolom Orion. Za psoledných pár mesiacov bola integrácia ohlásená aj s Binance SmartChain a spoločnosťou Elrond.

Toto nové partnerstvo však bude znamenať, že protokol Orion bude pôsobiť ako decentralizovaná brána pre trh digitálnych aktív. Medzi jej povinnosti bude patriť zhromažďovanie likvidity z kryptomien na internete, centralizovaných aj decentralizovaných, ako aj výmenné platformy do jedného decentralizovaného priestoru.

Podľa oficiálneho oznámenia sa protokol Orion snaží vyriešiť otázku fragmentácie kryptomeny, digitálnych aktív a tradičných finančných trhov. Toto sa uskutoční vytvorením rozsiahlej škálovateľnej infraštruktúry, ktorú toto nové partnerstvo pomáha zabezpečiť.

„Orion Protocol je hrdý na to, že sa stal prvým agregátorom likvidity, ktorý stavia na priekopníckej infraštruktúre spoločnosti Cardano a spolupracuje na zaistení škálovateľnosti a udržateľnosti priestorov DeFi a NFT,” uvádza sa v oznámení.

Vyrovnávacia vrstva spoločnosti Cardano podľa oznámenia bude mať účtovnú jednotku. Jej riadiaca vrstva bude medzitým využívať inteligentné kontrakty. Kontrolná vrstva bude tiež naprogramovaná tak, aby pomáhala pri dodržiavaní súladu s úlohou rozpoznávania totožnosti a možnosti zaradiť určité strany na čiernu listinu.

Protokol Orion sa nebude spoliehať na to, že jediná platforma prinesie používateľom likviditu priamo do ich peňaženky. Namiesto toho integruje viac blockchainov a výmen do jednej platformy.

To dáva zas používateľom väčšiu slobodu pri využívaní tokenov v krypto-priestore. 

Integrácia blockchainu Cardano bude významnou súčasťou tohto partnerstva, pretože umožní väčšiu škálovateľnosť a interoperabilitu.

Cardano blockchain je open-source bez patentov. Pracuje na spoločnom úsilí o zlepšenie krypto-priestoru. Správa protokolu Orion vyjadrila nadšenie pre tento nadchádzajúci krok.

„Je mi obrovskou cťou uzavrieť partnerstvo s IOHK stať sa prvým agregátorom likvidity blockchainu Cardano. Obdivujeme a zdieľame ich zameranie na budovanie škálovateľného a interoperabilného ekosystému DeFi. Tešíme sa na spoluprácu pri dosahovaní udržateľnej budúcnosti tohto odvetvia,” uviedol Alexey Koloskov, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Orion Protocol.

Zdroj:

ZYCRYPTO, 2021. Cardano’s Blockchain Strikes New Feat With First Liquidity Aggregator. [online]. [cit. 2021-03-03]. Dostupné na: https://zycrypto.com/cardanos-blockchain-strikes-new-feat-with-first-liquidity-aggregator/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments