-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Španielsky bankový gigant BBVA spustí vo Švajčiarsku služby obchodovania a uchovávania BTC

Španielsky bankový gigant BBVA spustí vo Švajčiarsku služby obchodovania a uchovávania BTC

Španielsky bankový gigant BBVA začne 21. júna vo Švajčiarsku obchodovať s Bitcoinom. Pre svojich klientov ho takisto začne aj uchovávať.

Po niekoľkomesačných testoch ohlásila švajčiarska pobočka veľkej španielskej banky, Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBCA), plány na uvoľnenie dvoch služieb týkajúcich sa odvetvia kryptomien.

Podľa oficiálneho vyhlásenia budú mať zákazníci privátneho bankovníctva so sídlom iba vo Švajčiarsku možnosť od pondelka  21. júna obchodovať s Bitcoinom a inými digitálnymi aktívami.

Druhá služba banky BBVA umožní svojim klientom ukladať svoje digitálne aktíva na regulovanej platforme. Obidve iniciatívy sa spustia súčasne.

Spoločnosť napriek tomu nemá v pláne ponúkať poradenstvo ani aktívne spravovať akékoľvek prostriedky spojené s investíciami do kryptomien.

Alfonso Gomez, generálny riaditeľ BBVA vo Švajčiarsku, vysvetlil, že tieto služby prichádzajú po predĺženom skúšobnom období a zvýšenom dopyte zákazníkov.

„Toto postupné zavádzanie umožnilo spoločnosti BBVA Švajčiarsko otestovať fungovanie služby, posilniť bezpečnosť a predovšetkým zistiť, že medzi investormi existuje značná túžba po krypto-aktívach alebo digitálnych aktívach ako spôsob diverzifikácie ich portfólia a to aj napriek ich volatilite a vysokému riziku,” dodal.

Služby a systém správy Bitcoinu budú dostupné aj v mobilnej aplikácii banky. Používatelia budú pomocou nej môcť skontrolovať svoje investície a sledovať ich výkonnosť.

Banka poskytne digitálnu peňaženku prispôsobenú na mieru, ktorá zákazníkom umožní prevádzať BTC a ďalšie digitálne aktíva na eurá alebo iné fiat meny a naopak. Proces bude automatický. „Bez zdržaní a platobnej neschopnosti, ktorá ovplyvňuje iné digitálne peňaženky alebo nezávislých maklérov.”

Zdroj: 

CRYPTOPOTATO, 2021. Spanish Banking Giant BBVA to Launch Bitcoin Trading and Custodial Services in Switzerland. [online]. [cit. 2021-06-19]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/spanish-banking-giant-bbva-to-launch-bitcoin-trading-and-custodial-services-in-switzerland/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments