-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Profesionálna kanadská basketbalová liga ponúkne hráčom platy v Bitcoine

Profesionálna kanadská basketbalová liga ponúkne hráčom platy v Bitcoine

Možnosť, aby časť môjho platu išla priamo do investícií, ktorým verím, že mi v najbližších 10 – 30 rokoch prinesú zisky, je neodolateľná ponuka,” uviedol Kimbal Mackenzie, obranca basketbalového tímu Guelph Nighthawks.

Kanadská elitná basketbalová liga umožní hráčom z jej siedmich tímov prijať časť ich platov v Bitcoine. Stane sa tak od budúceho týždňa. 

Podľa štvrtkového oznámenia uzavrela Kanadská elitná basketbalová liga (CEBL) partnerstvo s torontskou krypto-burzou Bitbuy, aby na požiadanie previedla časť platov basketbalistov z kanadských dolárov na Bitcoin (BTC). Liga uviedla, že zariadi dodanie finančných prostriedkov do osobných krypto-peňaženiek hráčov.

Viac ako 70 hráčov na aktívnej súpiske z basketbalových tímov ako: Edmonton Stingers, Fraser Valley Bandits, Guelph Nighthawks, Hamilton Honey Badgers, Ottawa Blackjacks, Niagara River Lions a Saskatchewan Rattlers bude mať podľa všetkého nárok na plat v kryptomenách. Bitbuy sa tiež pripojí k CEBL ako oficiálny sponzor.

Kimbal Mackenzie z tímu The Nighthawks uviedol, že bude jedným z prvých hráčov, ktorí prijali ponuku CEBL. Len 24-ročný obranca nedávno podpísal s tímom zmluvu na sezónu 2021. Tá sa začína 24. júna.

„Príležitosť dostať zaplatené v BTC je niečo, z čoho som neskutočne nadšený,” uviedol Mackenzie. „Verím, že kryptomeny sú budúcnosť. Možnosť, aby časť môjho platu išla priamo do investícií, ktoré verím, že mi v najbližších 10 – 30 rokoch prinesú zisky, je neodolateľná ponuka,” dodal.

Aj keď niekoľko športových koncesií a organizácií uzavrelo partnerstvo s krypto a blockchainovými spoločnosťami, veľa ľudí vyjadrilo znepokojenie nad Bitcoinom ako prostriedkom obchodovania vzhľadom na jeho cenové výkyvy. Mackenzie v samostatnom rozhovore dodal, že prijme polovicu svojho platu v BTC. Zdá sa, že ho netrápi ani akákoľvek potenciálna volatilita:

„[Ak Bitcoin padne], tak padne. Bolo to rozhodnutie, ktoré som bol pripravený urobiť. Na druhej strane, ak sa jeho hodnota zvýši, možno o dva roky odídem do dôchodku.”

Od dosiahnutia historického maxima 64 899 dolárov v apríli Bitcoin výrazne klesol. Stalo sa tak po tom, čo generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, uviedol, že spoločnosť prestane akceptovať túto kryptomenu ako možnosť platby za vozidlá z dôvodu ochrany životného prostredia. V čase zverejnenia bola cena BTC 36 788 dolárov. Za posledných 24 hodín klesla o viac ako 5 %.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. Pro basketball league in Canada will offer players Bitcoin salaries. [online]. [cit. 2021-06-19]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/pro-basketball-league-in-canada-will-offer-players-bitcoin-salaries

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments