Sieť Solana je zelenšia ako Google

0
139

Podľa správy Solany si jedna transakcia na blockchaine projektu vyžaduje menej energie ako dve vyhľadávania pomocou Google.

Solana sa ukázala ako životaschopná alternatíva k množstvu blockchainov. V skutočnosti je sieť nielen efektívna, pokiaľ ide o vykonávanie transakcií, ale je aj ekologickejšia ako gigant Google na prehliadanie webu, aspoň podľa nedávnej správy.

V čase, keď sa uhlíková stopa aktív založených na Proof-of-Work (PoW) dostala pod kontrolu, najnovšia správa o spotrebe energie spoločnosti Solana za november 2021 ukazuje úplne nový trend, ktorý sa formuje, ktorý smeruje k ekologickejšej krypto-sfére.

Solana vs. Google: Kto je ekologickejší?

Podľa správy určila Solana Foundation, že jedna transakcia Solana spotrebuje 0,00051 kWh alebo 1 836 joulov energie. Aby som uviedol veci na pravú mieru, správa predstavila nespočetné množstvo činností, ktoré spotrebúvajú viac energie. Napríklad jedno vyhľadávanie Google údajne spotrebuje približne 1 080 joulov. To znamená, že dve vyhľadávania Google by spotrebovali viac energie ako jedna transakcia v sieti Solana.

Tým to nekončí. Transakcia na Solane tiež vyžaduje 24-krát menej energie ako nabíjanie mobilného telefónu. Je to tiež menej energeticky vyčerpávajúce ako nechať svietiť LED žiarovku jednu hodinu, čo spotrebuje približne 36 000 joulov, ako aj hodinovú prácu s počítačom a monitorom, ktorá trvá približne 46 800 joulov.

Ešte zaujímavejšie je, že celá sieť Solana spotrebuje len okolo 3 186 000 kWh ročne. To sa rovná priemernej spotrebe elektriny 986 domácností v USA.

Solana sľubuje zníženie uhlíkovej stopy

Medzitým sa lídri na celom svete hádajú o celosvetovom úsilí o minimalizáciu emisií uhlíka. Zdá sa, že v sektore kryptomien sa Solana Foundation snaží pracovať na uhlíkovej neutralite.

Organizácia ako taká prisľúbila, že ešte viac zníži vplyvy ekosystému SOL na životné prostredie. Jej plány na zvyšok roku 2021 zahŕňajú zavedenie programu, ktorý pomôže urobiť sieť validátorov Solana uhlíkovo neutrálnou a kompenzovať stopu ekosystému.

Okrem týchto krokov nadácia tiež prezradila, že bude pravidelne zverejňovať správy o energetických štatistikách projektu. Stručne povedané, Solana sa javí ako rýchlejšia a menej energeticky náročná alternatíva k Ethereu, ktoré bolo zasiahnuté vysokými transakčnými poplatkami a účtom za elektrinu, ktorý vypálil veľkú dieru do vrecka. Preteky teraz smerujú k spojeniu efektívnosti a ekologických technológií.

Solana ale nie je jediná, kto vynakladá obrovské úsilie na to, aby bol zelený. Od prominentnej blockchainovej firmy Ripple po Avalanche a Neon Labs sa niekoľko platforiem snaží stať sa energeticky účinnými.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. The Solana Network Is Greener Than Google: Report. [online]. [cit. 2021-11-28]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/the-solana-network-is-greener-than-google-report/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here