Kevin O’Leary investuje do kryptomien až po diskusiách s regulátormi

0
169

O’Leary zo šou Shark Tank by opäť investoval do digitálnych aktív iba vtedy, ak by mu regulačné orgány povedali, čo je v tomto odvetví „možné a čo nie“.

Prominentná televízna osobnosť, Kevin O’Leary, povedal, že nebude investovať do kryptomien, kým sa najskôr neporadí s regulátormi. Priestor pre neho nie je jasný a regulátori sú tí, ktorí hovoria „čo je možné a čo nie“.

Celebritný investor dodal, že má záujem o tieto blockchainové projekty: Solana (SOL), Polygon (MATIC) a Hedera (HBAR), čo naznačuje, že by mohli „z dlhodobého hľadiska vyhrať“.

Nie ako ‚Crypto Cowboy‘

Kevin O’Leary, známy aj ako Mr. Wonderful ako jeden z moderátorov televíznej šou Shark Tank, mal v posledných rokoch horlivý a chladný vzťah ku kryptomenám. V roku 2019 mal k tomuto odvetviu prevažne negatívny postoj a Bitcoin označil za „bezcenný“. Zašiel ešte ďalej a označil ho ako „odpad, pretože sa do neho nedá dostať a vyjsť vo veľkých množstvách“.

Začiatkom roku 2021 však začal zmierňovať svoj názor a povedal, že nie je proti primárnej kryptomene a rešpektuje ju. Krátko nato oznámil svoj vstup alokáciou 3 % svojho portfólia do BTC.

Počas nedávneho rozhovoru pre CNBC O’Leary prezradil, že by opäť investoval do digitálnych mien až po prediskutovaní záležitosti s regulačnými orgánmi. Môžu načrtnúť „čo je možné a čo nie“ v to ovplyvňuje „kde je skutočný kapitál“. Inak by O’Leary vyzeral ako „krypto-kovboj“ a ľudia by sa naňho pozerali zhora:

„Nemám záujem byť krypto kovbojom a spôsobiť, že niekto nie je so mnou spokojný, pretože… mám toľko aktív v reálnom svete, do ktorých som už investoval, že musím byť kritický.“

Kanaďan povedal, že nevidí kryptomeny „rovnakým spôsobom ako ostatní ľudia“. Pre neho sú „vývojom softvéru“. Ako taký sa chcel uistiť, ktorý z projektov digitálnych aktív „vyhrá dlhodobo“, aby do nich mohol investovať, pričom ako príklady opísal Solana (SOL), Polygon (MATIC) a Hedera (HBAR):

„Musím investovať do všetkých, nielen do jedného, ​​pretože neviem, kto bude víťaz.“

Kevin O’Leary, zdroj: CNBC

Podporovateľ USDC

O’Leary sa dotkol aj stablecoinov a ich výhod. Prezradil, že ruský digitálny rubeľ a čínsky digitálny jüan nie sú pre neho atraktívne finančné nástroje, pretože nevie dosť o vývoji blockchainu v týchto krajinách ani o tom, ako je monitorované vlastníctvo peňazí.

Namiesto toho sa kryje pomocou USDC stablecoin spoločnosti Circle naviazaného na americký dolár. Podnikateľ uznal, že to môže znieť „kontraintuitívne“, keďže súčasný nárast inflácie znižuje kúpnu silu dolára. Napriek tomu by podľa neho nákup USDC mohol priniesť potenciálny 6% výnos.

Sediac na „veľkej kope hotovosti“, ktorá stráca svoju silu v dôsledku finančnej krízy, O’Leary naznačil, že by investoval až 5 % z tejto sumy do USDC.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Kevin O’Leary Invests in Crypto Only After Discussions With Regulators. [online]. [cit. 2021-11-28]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/kevin-olearys-invests-in-crypto-only-after-discussions-with-regulators/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here