13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Senátorka USA ako ďalšia v poradí vyjadruje svoju podporu Bitcoinu

Senátorka USA ako ďalšia v poradí vyjadruje svoju podporu Bitcoinu

Legitimita Bitcoinu a kryptomien sa v celom svete postupne rozširuje. K ich otvoreným podporovateľom sa aktuálne pridala aj republikánka, bývalá členka Snemovne reprezentantov a senátorka za Wyoming, Cynthia Lummis. Jej cieľom je regulácia vládnych dlhov a vysvetlenie fungovania Bitcoinu (BTC) a jeho výhod kongresu. Americká senátorka, Cynthia Lummis, o svojej podpore otvorene diskutovala v podcaste, ktorý bol organizovaný Anthonym Pomplianom, zakladateľom a partnerom v hedžovom fonde, Morgan Creek Digital, špecializujúcim sa na blockchainovú technológiu a digitálne aktíva. 

Senátorka Lummis je jedným z prvých zákonodarcov, ktorí oznámili vlastníctvo digitálneho majetku. Uviedla, že Bitcoin si prvýkrát kúpila medzi rokmi 2013/2014 a odvtedy mu naďalej venuje pozornosť. Senátorka je taktiež presvedčená o tom, že bez ohľadu na vysokú volatilitu si BTH udržiava svoju kvalitu ako dobrý uchovávateľ hodnoty a mal by byť súčasťou každého investičného portfólia. 

Vytvorenie spoľahlivého regulačného rámca pre kryptomeny je v USA už nejaký čas naliehavým problémom. Senátorka Lummis sa tiež vyjadrila k postoju regulačných orgánov v súvislosti s Bitcoinmi a CBDC (Central Bank Digital Currency) a s nesprávne interpretovanou predstavou BTC ako nástroja na pranie špinavých peňazí. Táto skutočnosť ju viedla k vytvoreniu plánov, ako využiť svoju pozíciu na boj proti negatívnej reputácii Bitcoinu. Senátorka odhalila svoje plány na vytvorenie výboru pre finančné inovácie v Senáte. Táto skupina bude slúžiť ako odrazový mostík pre vzdelávanie Senátu Spojených štátov a jeho zamestnancov o finančných inováciách. Touto iniciatívou dúfa, že svojim kolegom predstaví blockchain a jeho rôzne prípady použitia.

Zdroj: 

Beincrypto, 2021. US Senator Expresses Her Support for Bitcoin [online]. Dostupné na: https://beincrypto.com/us-senator-expresses-her-support-for-bitcoin/ [cit. 2021-02-02]

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments