-2.8 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Kryptomeny Robinhood údajne reguluje plány IPO v dôsledku katastrofy GameStop

Robinhood údajne reguluje plány IPO v dôsledku katastrofy GameStop

Jeden z najväčších sprostredkovateľov online obchodovania, Robinhood, pozastavila Počiatočnú verejnú ponuku IPO (Initial public offering) akcií a v súčasnej dobe je mimo hry. Robinhood sa naďalej vyrovnáva s dopadom ságy GameStop a následným poklesom dôvery verejnosti. Podľa Charlesa Gasparina zo spoločnosti Fox Business Network zdroje v rámci Robinhood tvrdia, že jediným zameraním spoločnosti je aktuálne prežiť situáciu, v ktorej sa momentálne ocitla, a zatiaľ pozastaví svoje plány na začatie IPO.

Dňa 1. februára Wall Street Journal informoval o tom, že Robinhood získala od investorov ďalších 2,4 miliardy dolárov, čím sa celková suma získaných peňazí od minulého štvrtka zvýšila na 3,4 miliardy dolárov. Spoločnosť Robinhood napriek tomu usúdila, že jej súčasné vnímanie verejnosti nebude viesť k úspešnému IPO. Mnohí odborníci, ktorí túto problematiku pozorne sledujú sa domnievajú, že Robinhood týmto krokom mohla zničiť svoje šance na spustenie IPO kvôli svojmu správaniu počas nedávnych problémov s akciami GameStop. O tom svedčia aj výsledky anonymného prieskumu fóra Blind networking, ktoré v súvislosti s touto situáciou požiadalo 8 750 overených odborníkov z významných spoločností poskytujúcich technické a finančné služby o vyjadrenie svojho názoru. Otázka znela, či si myslia, že Robinhood „zmaril svoje IPO“. Výsledky odhalili, že 83% si myslelo, že šance firmy na úspešnú počiatočnú verejnú ponuku boli nenapraviteľne poškodené.

Odpoveď 37 dotazovaných zamestnancov Robinhood bola výrazne odlišná. Iba 13,5% si myslí, že spoločnosť premrhala možnosť úspešného spustenia IPO, zatiaľ čo 86,5% si myslí, že môže pokračovať.

Komentár zamestnanca Facebooku vyjadril názor, že IPO môže stále pokračovať, ale Robinhood bude navždy trpieť rovnakou negatívnou verejnou mienkou. „Robinhood je ďalší Facebook. Mnoho ľudí ho síce používa, ale stále má negatívny podtón a značku,“ uviedol. 

Spoločnosť Robinhood odvtedy uviedla, že jediný dôvod, prečo zastavila funkciu obchodovania akcií spoločnosti GameStop a iných, bola skutočnosť, že nedokázala pokryť svoje záväzky voči NSCC (National Securities Clearing Corporation), ktorý požaduje, aby boli denné obchodné záväzky pokryté v plnom rozsahu. V dôsledku tohto kroku sa verejná mienka spoločnosti výrazne zhoršila.

Zdroj: 

Zdroj: 

Cointelegraph, 2021. Robinhood reportedly shelves IPO plans in wake of GameStop PR disaster [online]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/robinhood-reportedly-shelves-ipo-plans-in-wake-of-gamestop-pr-disaster [cit. 2021-02-02]

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments