20.9 C
Bratislava
štvrtok, 8 júna, 2023
Home Kryptomeny SEC varuje investorov pred rizikami spojenými s Bitcoin futures

SEC varuje investorov pred rizikami spojenými s Bitcoin futures

SEC upozorňuje: „Investori by mali pochopiť, že Bitcoin, vrátane obchodovania prostredníctvom Bitcoin futures trhu, je vysoko špekulatívnou investíciou.”

Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) varovala investorov pred rizikami obchodovania s Bitcoin futures. Ako riziká uviedla volatilitu trhu, nedostatok regulácií a možné podvody.

V bulletine Investor Alerts z 10. júna načrtáva SEC kľúčové body. Tie by investori mali „starostlivo zvážiť” pred investovaním do fondu, ktorý kupuje alebo predáva Bitcoin futures.

„Investori by mali pochopiť, že BTC je vrátane obchodovania na trhu s Bitcoin futures špekulatívnou investíciou,” píše sa v bulletine.

Toto najnovšie varovanie týkajúce sa rizika súvisiaceho s BTC zo strany SEC nadväzuje na vyjadrenie z minulého mesiaca. To varuje investorov, ktorí majú záujem investovať do podielového fondu s prepojením na Bitcoin futures, aby si to kvôli rizikám radšej dvakrát premysleli.

Posledné varovanie udáva, že zatiaľ čo investície do všetkých typov fondov zahŕňajú riziko, fondy, ktoré „nakupujú alebo predávajú Bitcoin futures, môžu mať jedinečné vlastnosti a rovnako aj zvýšené riziká v porovnaní s ostatnými”:

„Investori by mali počítať s volatilitou Bitcoinu a Bitcoin futures trhu. Okrem toho by mali vziať do úvahy aj nedostatok regulácie a potenciál pre podvody alebo manipuláciu na hlavnom trhu s BTC.”

Komisia pre cenné papiere a burzy tiež zdôraznila, že cena BTC sa nemusí nutne zhodovať s hodnotou fondu, ktorý drží pozície Bitcoin futures. Podľa SEC je to čiastočne kvôli fondom, ktoré nie sú priamo vystavené „podkladovým aktívam”.

„Ceny futures kontraktov sa môžu meniť podľa dodacích mesiacov. Líšia sa od spotovej ceny základnej komodity,” píše sa v bulletine.

Bulletin tiež zdôraznil varovania ako: „Investori by sa mali zamerať na úroveň rizika, ktoré reálne podstupujú v porovnaní s úrovňou rizika, ktoré nemajú problém podstúpiť”. To vyvolalo vtipnú odpoveď na Twitteri. Bádateľ a spisovateľ zaoberajúci sa financiami a s nimi spojenými riskmi Nassim Taleb uviedol: „Som veľmi vďačný za to, že máme SEC, vďaka Bohu!”

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021.SEC warns investors of the risks with Bitcoin futures. [online]. [cit. 2021-06-11]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/sec-warns-investors-of-the-risks-with-bitcoin-futures

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments