25.6 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Nigérijská centrálna banka môže spustiť pilotný projekt digitálnej meny v roku 2021

Nigérijská centrálna banka môže spustiť pilotný projekt digitálnej meny v roku 2021

Podľa predstaviteľky centrálnej banky môže Nigéria spustiť digitálnu menu centrálnej banky (CBDC) do konca roka 2021. 

Rakiya Mohammed, špecialistka na informačné technológie v Nigérijskej centrálnej banke (CBN), uviedla vo štvrtok na online brífingu, že spustenie digitálnej meny sa podľa správ z lokálnych médií skúma už viac ako 2 roky.

„Do konca roka centrálna banka zverejní a možno už aj zaháji pilotnú schému, aby mohla obyvateľstvu poskytnúť tento druh meny,” citoval špecialistku lokálny denník Today.

Nigérijské úrady rokujú o tom, ako regulovať používanie súkromných kryptomien v krajine. Začiatkom tohto roka CBN nariadila všetkým miestnym bankám, aby vyhľadali a zrušili účty spojené s krypto-platformami, hoci guvernér banky neskôr objasnil, že obchodovanie s kryptomenami nie je v krajine zakázané.   

Medzitým využitie digitálnych mien na uchovanie hodnoty a ako transakčný nástroj v Nigérii prudko stúpa. Ray Youssef, CEO peer-to-peer platformy Paxful, minulý týždeň povedal, že africký národ je najväčším trhom tejto firmy.

Rakiya Mohammed uviedla, že jednou z funkcií CBDC bude uľahčenie prevodu remitencií do krajiny. Predtým, ako pandémia zasiahla a spôsobila pokles remitencií na celom svete, dostávala Nigéria štvrťročne remitencie v hodnote viac ako 5 miliárd dolárov. Začiatkom tohto roka Nigéria zriadila dočasný program odmien na podporu medzinárodných prevodov do Nigérie.

Špecialistka tiež uviedla, že CBN preskúma rôzne technologické možnosti, zapojí rôznych hráčov z tohto odvetvia a digitálnu menu otestuje. 

Mohammed údajne povedala, že CBDC bude dopĺňať hotovosť, a že CBN sa podľa Today zaoberá otázkami architektúry, prístupnosti a ochrany súkromia digitálnej meny.

Zdroj: 

FINANCE.YAHOO, 2021. Nigeria’s Central Bank May Launch a Digital Currency Pilot in 2021. [online]. [cit. 2021-06-11]. Dostupné na: https://finance.yahoo.com/news/nigeria-central-bank-may-launch-211127407.html

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments