-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Saylor porovnáva BTC s niekdajším Apple: Nikto ho nezastaví a len málokto...

Saylor porovnáva BTC s niekdajším Apple: Nikto ho nezastaví a len málokto mu rozumie

Generálny riaditeľ MicroStrategy, Michael Saylor, porovnal spoločnosť Apple v jej začiatkoch s Bitcoinom. Zároveň označil kryptomenu za „dominantnú finančnú sieť, ktorú každý potrebuje”.

Bitcoinový maximalista nedávno tweetoval o starom videu, ktoré vyplávalo na povrch. Na videu je Saylor, ktorý hovorí o spoločnosti Apple a o tom, aký bol bullish v období keď bol predstavený iPhone 5. Saylor vo videu uviedol: „V tejto spoločnosti by som bol veľmi dlho, ktokoľvek predáva tieto akcie, musí byť hlupák.”

Saylor sa vyjadril k starému videu. Tentokrát sa jeho názor týkal BTC. Zakladateľ spoločnosti MicroStrategy, ktorá poskytuje business inteligenciu, mobilný softvér a cloudové služby, sa zmienil o skorom raste spoločnosti Apple a Bitcoinu. 

V tweete uviedol: „Apple ponúkalo dominantnú mobilnú sieť, ktorú potrebovali všetci, nikto to nemohol zastaviť a málokto jej rozumel. Bitcoin je dominantná peňažná sieť, ktorú potrebuje každý, nikto to nemôže zastaviť a málokto mu rozumie.”

MicroStrategy bullish na BTC 

Saylor a jeho spoločnosť boli v posledných mesiacoch na BTC mimoriadne bullish. Začiatkom tohto týždňa spoločnosť MicroStrategy oznámila, že predá akcie v hodnote 1 miliardy dolárov na nákup ďalších BTC. Saylor sa tiež pripojil k novozaloženej Rade pre ťažbu bitcoinov. Tá sa bude zaoberať otázkou, ako v budúcnosti zvýšiť energetickú efektívnosť ťažby Bitcoinu.

Spoločnosť tiež nedávno predala zaistené dlhopisy vo výške 500 miliónov dolárov, aby získala prostriedky na ďalšie nákupy. Spoločnosť v súčasnosti drží vo svojich rezervách viac ako 90 000 BTC.To predstavuje spolu viac ako 3 miliardy dolárov, a to bez akýchkoľvek plánov spomalenia v dohľadnej dobe. Saylor ale už predtým uviedol, že subjekty, ktoré riadi, vlastnia 111 000 Bitcoinov.

Bitcoinový maximalista nemá v pláne v dohľadnej dobe predať žiadny BTC.

Saylor vo svojom prejave na Parallel Summit 2021 začiatkom tohto týždňa tiež ďalej komentoval Bitcoin a povedal: „Nemyslím si, že existuje nejaké iné aktívum, pre ktoré môže každý inteligentný človek, ktorý mu rozumie, urobiť všetko pre to aby bolo hodnotnejšie.”

Zdroj: 

FINANCE.YAHOO, 2021. Saylor Compares BTC to Early Apple: ‘No One Can Stop, and Few Understand’. [online]. [cit. 2021-06-21]. Dostupné na: https://finance.yahoo.com/news/saylor-compares-btc-early-apple-123614948.html

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments