-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Hodnota DOGE klesla po tom, čo vodič NASCAR sponzorovaný Dogecoinom havaroval

Hodnota DOGE klesla po tom, čo vodič NASCAR sponzorovaný Dogecoinom havaroval

Zdá sa, že pretekárske auto s tematikou Dogecoinu, ktoré po sobotnom náraze do steny prešlo cieľom bokom, slúžilo ako dokonalá metafora víkendovej výkonnosti DOGE.

Pretekárske auto zasiahlo cez víkend múr veľmi okázalým štýlom, zatiaľ čo DOGE sa na trhu darilo rovnako.

Sobotňajšie národné združenie pre automobilové preteky sériových automobilov (NASCAR) v Nashville sa skončilo katastrofou pre auto sponzorované Dogecoinom. V 70. kole narazil Chevrolet Camaro s logom DOGE, ktorý šoféroval Stefan Parsons, do steny.

Verní fanúšikovia meme kryptomeny sa pred pretekmi pripravili. Na Twitteri, sa objavil hashtag #dogecar, ktorý sa rýchlo šíril až po udalosť z 19. júna. Fotografie pretekárskeho automobilu s číslom 99 s ikonickým Shiba Inu prelepeným cez kapotu vozidla boli niekoľkonásobne zdieľané.

V dôsledku nehody však Dogecar dokončil udalosť na poslednom mieste. Napriek tejto strate boli priaznivci Dogecoinu vďační aspoň za propagáciu.

Samotnému Dogecoinu sa tiež nedarilo príliš dobre, nakoľko cez víkend zaznamenal pokles o 14 %. To predstavuje pokles zo zhruba 0,30 USD na nedeľné minimum takmer 0,26 USD. DOGE za posledných štrnásť dní stratil 30 % a jeho hodnota je momentálne o 64 % nižšia oproti jeho historickému maximu 0,73 USD z dňa 8. mája.

Sobotňajšie preteky neboli prvou udalosťou, keď si slávny dogecoinový pes našiel cestu, ako sa dostať na kapotu vozidla NASCAR. Vodič Josh Wise získal na Reddit 55 000 dolárov z príspevkov prostredníctvom DOGE na financovanie jeho štartovného v roku 2014. Keď Josh Wise pretekal, riadil auto s číslom 98 pre tím Phil Parsons Racing.

Sponzorskú dohodu s automobilom, ktorý pretekal minulý víkend, oznámil začiatkom marca BJ McLeod Motorsports. Vodič Stefan Parsons, ktorého otec v roku 2014 vlastnil prvý pretekársky tím sponzorovaný Dogecoinom, uviedol:

„Som veľmi hrdý na to, že mám možnosť viesť projekt, ktorý má neuveriteľný príbeh už od závodného tímu môjho otca.”

V súvisiacich správach, ktoré priniesol Cointelegraph, vodič série Xfinity, Landon Cassill, súhlasil s tým, že dostane časť jeho platu v Bitcoine a Litecoine ako súčasť sponzorstva s krypto-brokerom Voyager.

Voyager dokončil 19-ročnú dohodu o sponzorovaní Cassilla počnúc víkendovými pretekmi v Nashville Superspeedway. Cassill potvrdil, že spoločnosť zaplatí za celú transakciu „portfóliom rôznych digitálnych aktív”.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. DOGE dumps as Dogecoin-sponsored NASCAR driver crashes. [online]. [cit. 2021-06-21]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/doge-dumps-as-dogecoin-sponsored-nascar-driver-crashes

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments