-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Ruský miliardár Oleg Deripaska vyzýva ruskú centrálnu banku, aby prešla na Bitcoin

Ruský miliardár Oleg Deripaska vyzýva ruskú centrálnu banku, aby prešla na Bitcoin

„Rusko by malo nasledovať príklad Salvádoru a akceptovať BTC ako platobnú metódu,” uvádza miliardár Oleg Deripaska.

Ruský oligarcha Oleg Deripaska obvinil Ruskú centrálnu banku z jej prísnych regulácií uvalených na digitálne aktíva. Podľa jeho názoru centrálna banka bráni občanom v podieľaní sa na kryptomenách ako Bitcoin.

Rusko by malo pridať BTC ako platobnú metódu

Jeden z najbohatších Rusov, Oleg Deripaska, použil svoj účet na Telegrame na kritiku Ruskej centrálnej banky v otázke kryptomien. Vyjadril sa, že krajina by mala ako spôsob platby pridať najväčšiu kryptomenu. Ako príklad uviedol Salvádor, ktorý už položil základy:

„Aj chudobný Salvádor, ktorý je známy tým, že má blízko k často spomínanému Hondurasu, si uvedomil potrebu digitálnych mien a vydal sa jednoduchou cestou, keď akceptoval Bitcoin ako platobný prostriedok,” uviedol Deripaska.

Oligarcha ďalej načrtol potrebu Ruska účinne uskutočňovať obchody so zvyškom sveta. Zároveň naliehal na centrálnu banku, aby prijala „skutočný finančný nástroj umožňujúci nezávislosť v dohodách o zahraničnom obchode”.

Oleg Deripaska, zakladateľ najväčšej charitatívnej nadácie v Rusku, Voloe Delo, bol kedysi najbohatším mužom v krajine. Napriek tomu stratil toto prvenstvo po finančnej kríze v roku 2008. Priemyselník je tiež zakladateľom spoločnosti Basic Element. K júnu 2021 odhaduje magazín Forbes jeho majetok na 4,8 miliárd dolárov.

Napriek svojim charitatívnym aktivitám a obchodným úspechom ale Deripaska upútal pozornosť amerického ministerstva financií. V apríli 2018 ho americké úrady obvinili z ohrozovania životov obchodných rivalov, vydierania a nelegálneho odpočúvania vládneho činiteľa.

Krypto-regulácie v Rusku

Ako informoval internetový zdroj CryptoPotato, predstavitelia najväčšej pevninskej krajiny sa rozhodli legálne uznať kryptomeny ako majetok. Táto legislatíva by znamenala, že krypto-investori, ktorí prekročia transakcie 600 000 rubľov (8 184 dolárov) ročne, ich musia deklarovať pred úradmi.

Ďalším bodom návrhu zákona by bola 13 % daň zo ziskov z týchto investícií. Ak bude zákon implementovaný, bude sa vyžadovať, aby investori, ktorí nezverejnia potrebné informácie, boli pokutovaní 10 % z nepriznanej sumy.

Návrh zákona ďalej naznačil že ľuďom, ktorí sa pokúsia obísť stanovenú daň, alebo osobám, ktoré nezaplatia všetko, bude uložená prísna 40 % sankcia.

Aj napriek tomu, že predpisy môžu znieť prísne, poskytne iniciatíva ruským majiteľom kryptomien právo na právnu ochranu.

Zdroj: 

CRYPTOPOTATO, 2021. Russian Billionaire Oleg Deripaska Urges Bank of Russia to Move to Bitcoin. [online]. [cit. 2021-06-21]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/russian-billionaire-oleg-deripaska-urges-bank-of-russia-to-move-to-bitcoin/?fbclid=IwAR127_ExDruvaxRTOxmlpkSchTWB8RVo12ndxNHZA9zYEEamylauzgOfjDc

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments