21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny Opera a Solana oznamujú partnerstvo na podporu dApps a peňaženky v prehliadači

Opera a Solana oznamujú partnerstvo na podporu dApps a peňaženky v prehliadači

Prehliadač Opera ponúka podporu pre Solanu. Používateľ bude disponovať peňaženkou a plnou kompatibilitou s dApps.

Brave, Opera Browser sa chce stať kráľom prehliadačov Web 3.

V oficiálnom príspevku na blogu v piatok 10. decembra Opera oznámila partnerstvo so Solana Labs s cieľom pridať podporu pre populárny blockchain. To jej umožní prevádzkovať natívnu peňaženku Solana spolu so všetkými dApps v ekosystéme.

Solana ide do Opery

Tím Opery na Twitteri uviedol, že integrácia by mala byť hotová do Q1 2022. Dovtedy by používatelia mali mať možnosť využívať všetky výhody blockchainu v počítačových a mobilných prehliadačoch bez akýchkoľvek obmedzení.

Opera spája sily so @Solana !🚀 Integrácia umožní Android používateľom internetového prehliadača Opera využívať bezproblémový prístup k Solana DApps spolu s nízkymi poplatkami a rýchlymi transakciami v rámci ekosystému. V 1. štvrťroku 2022 k nemu budete mať prístup prostredníctvom tohto internetového prehliadača.

Záujem Opery o Solana neprekvapuje. Minimálne od roku 2018 prehliadač cielene pristupuje k podpore kryptomien, blockchain technológii a takzvanému Webu 3.

Zdá sa, že tieto správy trhy príliš nenadchli. Akcie Opery uzavreli piatkovú obchodnú seansu na úrovni 7,24 USD, čo je pokles o -4,36 %, aj keď mierny nárast z 6,96 USD, na ktorom začínali tento týždeň.

Cena akcií Opera. Obrázok: Tradingview

Cenový trend Solany na správy nereagoval a udržal si medvediu trajektóriu. Tú odštartoval začiatkom novembra hneď po svojom ATH. SOL, natívny token Solany, uzavrel deň na 166,97 USD. To predstavuje pokles o 7,86 %. V čase písania tohto článku sa cena upravila na 169,21 USD, čo je stále takmer 35 % pod úrovňou ATH a 14 % poklesom týždenného výkonu.

Cena Solana. Obrázok: Tradingview

Opera vs. Brave: Boj o Web3

Na rozdiel od Webu 1, kde používatelia využívajú obsah poskytovaný webovou stránkou a Webu 2, kde interagujú prostredníctvom centralizovanej platformy, na Webe 3 neexistuje žiadna centralizovaná entita, ktorá by kontrolovala interakcie. Komunikácia sa skôr uskutočňuje prostredníctvom technológií, ako je blockchain, kde sú údaje a toky v sieti bez jediného bodu zlyhania.

Niektoré príklady vývoja zameraného na Web 3 sú Sapien, UjoMusic, Storj, Filecoin, Hive a Minds.

Napriek niektorým kontroverziám je Brave istý čas nesporným kráľom krypto-prehliadačov. Prehliadač je dokonca poháňaný vlastným blockchainom a jeho token BAT slúži ako základ pre celý ekosystém, ktorého cieľom je prehodnotiť podnikanie v oblasti reklamy a propagácie obsahu, odmeňovať používateľov za prezeranie reklám a umožniť komunite odmeňovať tvorcov kvalitného obsahu.

Internetový prehliadač Opera ale zvolil pragmatickejší prístup. Vývojári nevytvorili kryptomenu, ani nechcú vytvoriť nový zážitok, ale ich prehliadač sa prispôsobil Webu 3 ako žiadny iný. Okrem Solany disponuje Opera natívnou kryptomenovou peňaženkou, podporou pre Dapps a ďalšími funkciami zameranými na prijatie blockchainu.

ZDROJ:

CRYPTOPOTATO, 2021. Opera and Solana Announce Partnership to Support dApps and a Wallet In the Browser, [online]. [cit. 2021-12-11]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/opera-and-solana-announce-partnership-to-support-dapps-and-a-wallet-in-the-browser/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments