-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Salvádorčania nebudú nútení používať vládnu bitcoinovú peňaženku

Salvádorčania nebudú nútení používať vládnu bitcoinovú peňaženku

Nová vládna bitcoinová peňaženka „Chivo” bude interoperabilná a bez komisionálnych poplatkov.

Posledné vyjadrenie salvádorského prezidenta podporujúceho Bitcoin, Nayiba Bukeleho, objasnilo, že občania nebudú nútení používať vládou vydanú bitcoinovú peňaženku „Chivo“.

V tweete z 29. júna prezident Salvádoru uviedol, že chce objasniť akékoľvek dezinformácie týkajúce sa aplikácie vládnej peňaženky po tom, čo sa 9. júna v krajine prijal zákon o Bitcoine s právoplatnosťou od 7. septembra.

Nová bitcoinová peňaženka sa volá Chivo, čo je v Salvádore slangový výraz pre „cool”. Môže obsahovať ako Bitcoin, tak aj americké doláre. Bukele uviedol, že je to len jedna z mnohých krypto-peňaženiek, ktoré sa dajú použiť. Zároveň zdôraznil jej kompatibilitu s ostatnými peňaženkami.

Aby zmiernil obavy týkajúce sa ochrany osobných údajov, dodal, že osobné informácie požadované peňaženkou má vláda už bežne k dispozícii. Zdôrazňuje, že akékoľvek žiadosti o poskytnutie osobných údajov v aplikácii slúžia výhradne na bezpečnostné účely.

Bukele tiež zdôraznil, že používatelia peňaženky Chivo nebudú musieť platiť žiadne transakčné poplatky. Poznamenal, že na rozdiel od tradičných krypto-búrz nebude odčítaná provízia za prevod BTC na USD a naopak. Na rozdiel od kreditných kariet nebudú účtované žiadne poplatky obchodníkom ani bežným používateľom.

Ďalej uviedol, že akékoľvek peniaze držané alebo prijímané v USD alebo BTC v peňaženke Chivo, budú môcť byť kedykoľvek vybrané v USD, hneď ako vláda dokončí zavedenie 200 nových fyzických pobočiek bitcoinových bankomatov. Tie sa nazývajú „Body Chivo” alebo „Bankomaty Chivo”.

Prezident tiež objasnil, že BTC v hodnote 30 dolárov, ktorý bude prislúchať každému obyvateľovi krajiny, nebude prevediteľný na USD. Zdôraznil pritom zámer administratívy podporiť používanie BTC a peňaženky Chivo.

Nová iniciatíva digitálnej peňaženky by mohla spôsobiť revolúciu v menovej politike v stredoamerickom štáte. Podľa správy Nasdaqu zhruba 70 % obyvateľov Salvádoru nemá prístup k bankovým účtom ani k žiadnym finančným službám.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. Salvadorans will not be forced to use the government’s Bitcoin wallet. [online]. [cit. 2021-06-29]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/salvadorans-will-not-be-forced-to-use-the-government-s-bitcoin-wallet

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments