-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Generálny riaditeľ spoločnosti Celsius: Bitcoin tento rok dosiahne 160 000 dolárov

Generálny riaditeľ spoločnosti Celsius: Bitcoin tento rok dosiahne 160 000 dolárov

Alex Mashinsky hovorí, že tento rok sa vysokých cien Bitcoinu ešte len dočkáme.

Aj keď sa cena Bitcoinu (BTC) naďalej pohybuje okolo 30 000 dolárov, odborníci poznamenávajú, že existuje dlhodobý býčí pohľad. 

Aby sme to uviedli na pravú mieru, Alex Mashinsky, výkonný riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Celsius, centralizovanej platformy na požičiavanie kryptomien, poskytol rozhovor pre denník Cointelegraph na konferencii Bitcoin 2021 v Miami. Podľa neho Bitcoin dosiahne v tomto roku 160 000 dolárov, prípadne možno o niečo menej. „Ešte sme nevideli maximá pre rok 2021,” povedal Mashinsky.

Mashinsky ďalej poznamenal, že krypto-trh potreboval po nedávnom historickom maxime nad 63 000 dolárov korekciu:

„Keď idete príliš vysoko a príliš rýchlo, musíte byť pripravený na korekciu. Môžete vidieť moje tweety v marci aj vo februári, ktoré hovorili, že nás čaká korekcia. Predpovedal som 30 000 dolárov. Bitcoin je ako pružina. Príliš sme ho natiahli a používali pákové efekty. Priveľmi veľa ľudí bolo chamtivých.”

Elon Musk manipuluje trhom

Okrem diskusie o cene, komentoval Mashinsky nedávne tweety Elona Muska o Bitcoine. Podľa Mashinského nepomáha Musk krypto-komunite, ale skôr manipuluje trh. Preto poznamenal, že Musk je jednoducho „turista“ v krajine kryptomien.

Mashinsky tiež uviedol, že Tesla prijímajúca platby v BTC bude prínosom pre Muska , ale nie pre spotrebiteľov:

„Ak je najbohatší človek na svete ochotný vymeniť Bitcoin za Teslu, musíte si položiť otázku, pre koho je to výhodné? V okamihu, keď si Teslu kúpite, má nižšiu hodnotu ako to, čo ste za ňu zaplatili, ale hodnota Bitcoinu bude naďalej stúpať. Takže táto transakcia je dobrá pre Elona, ​​ale nie pre vás.”

Celsius presúva obchodné operácie do USA

Roni Cohen Pavon, hlavný príjmový riaditeľ spoločnosti Celsius, ďalej pre denník Cointelegraph uviedol, že Celsius v nasledujúcich mesiacoch presunie svoje obchodné operácie zo Spojeného kráľovstva do Spojených štátov.

Podľa Pavona podporila presun do USA nedávna regulačná neistota pre krypto-spoločnosti vo Veľkej Británii. „Dospeli sme k záveru, že Spojené kráľovstvo nie je pre Celsius najstabilnejším miestom z hľadiska predpisov a geopolitických perspektív,” uviedol.

Aj keď má Celsius v USA fyzickú pobočku od roku 2019, Cohen Pavon vysvetlil, že z tejto spoločnosti sa teraz stane spoločnosť s ručením obmedzeným alebo LLC. „Na našich službách sa nič nemení – teraz sme LLC namiesto spoločnosti Celsius Network Limited. Verím, že prechod do USA bude dokončený začiatkom alebo v polovici augusta,” dodal.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. ‘Bitcoin will go all the way to $160,000 this year,’ says Celsius CEO. [online]. [cit. 2021-06-29]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/bitcoin-will-go-all-the-way-to-160-000-this-year-says-celsius-ceo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments