-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Ruská centrálna banka bude študovať riziká kryptomien

Ruská centrálna banka bude študovať riziká kryptomien

Ruská banka zhromažďuje údaje od 15 úverových spoločností a platobných systémov, ako sú Visa a Mastercard.

Ruská centrálna banka bude študovať riziká kryptomeny

Podľa skríningového programu pripraveného na druhú polovicu roka 2021, naplánovala Ruská centrálna banka hodnotenie rizík kryptomien ako napr. Bitcoin (BTC).

Preskúmanie potenciálnych rizík investovania do kryptomien zváži „systémové riziká spojené s investovaním do kryptomien ruskými jednotlivcami a subjektmi”

V rámci vyšetrovania bude Ruská centrálna banka zhromažďovať údaje od 15 finančných organizácií vrátane významných bánk ako Sberbank, VTB a Tinkoff Bank, platobných systémov ako Visa a Mastercard a poskytovateľov elektronických platieb ako Western Union, Qiwi a WebMoney.

Ruská centrálna banka sa tiež chystá do októbra alebo novembra 2021 vydať štúdiu o kapitálových investíciách nerezidentských investorov.

Hodnotenie banky v oblasti kryptomien súvisí s rastúcou kritikou miestnych zákonodarcov a podnikateľov, pokiaľ ide o tvrdý postoj inštitúcie ku krypto-priemyslu.

V polovici júna člen ruskej Štátnej dumy Fedot Tumusov uviedol, že Ruská centrálna banka je v oblasti kryptomien krátkozraká, zatiaľ čo priemyselný magnát, Oleg Deripaska, obvinil centrálnu banku z tlaku na miestny priemysel za vyhýbanie sa kryptomenám.

Začiatkom tohto týždňa zriadila Ruská centrálna banka prvú pilotnú skupinu na testovanie digitálnej meny centrálnej banky v krajine, digitálneho rubľa.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. Russia’s central bank to study crypto investment risks. [online]. [cit. 2021-07-01]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/russia-s-central-bank-to-study-crypto-investment-risks

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments