-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Inštitucionálni investori nenakupujú Bitcoin s 50 % zľavou... zatiaľ

Inštitucionálni investori nenakupujú Bitcoin s 50 % zľavou… zatiaľ

Pred hlavným odblokovaním GBTC sa zdá, že inštitúcie aj retailoví investori si nie sú Bitcoinom v hodnote 34 000 dolárov istí. 

Inštitucionálni investori nekupujú Bitcoiny na maximách všetkých čias … zatiaľ

Inštitúcie zatajujú dych, pokiaľ ide o nákup ďalších Bitcoinov (BTC), a to dokonca ani za 34 000 dolárov.

Podľa údajov pokrývajúcich zostatky BTC na burze Coinbase došlo v posledných týždňoch len k malým hromadným nákupom.

Analytik tvrdí, že inštitucionálny dopyt je stále nízky

Napriek obchodovaniu BTC/USD o viac ako 50 % pod svojim nedávnym historickým maximom, je medzi investormi prekvapivo malý záujem o nové nákupy.

Či už pre retailových investorov alebo pre inštitúcie, pridanie Bitcoinu do svojich portfólií sa už nejaví byť tak atraktívne ako pred nejakým časom. A to dokonca ani s výraznou zľavou. 

„Viem, že toto je už staré, ale zostatky Bitcoinu na Coinbase stále kolíšu,” komentoval tieto dáta sledované Glassnode, on-chain analytickou službou, Jan Wuestenfeld.

Aby sme to vnímali ako inštitucionálny dopyt, je to stále málo…”

Množstvo BTC na Coinbase zaznamenávalo stály postupný rast počas celého roka 2021. Tento trend bol konzistentný až do udalosti cenovej kapitulácie v polovici mája, keď sa výbery viditeľne zastavili. Odvtedy zaznamenala Coinbase iba malé poklesy svojich bitcoinových rezerv.

Zostatok Bitcoinu na Coinbase vs. graf BTC/ USD. Zdroj: Jan Wuestenfeld / Twitter

Ako informoval denník Cointelegraph, v júli sa vďaka Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) chystá veľká akcia z hľadiska inštitucionálnych aktivít.

V polovici mesiaca bude mať veľká časť investorov šancu predať svoje aktíva. Ak sa tak rozhodnú, naznačí to predajný tlak a potenciál ďalšieho poklesu ceny BTC. To môže byť dôvodom, prečo je v súčasnosti taký malý záujem o nákup.

Táto udalosť je dôležitá. Očakáva sa, že celkový predajný tlak sa výrazne zníži.

Straty dosiahli za 1 týždeň 3,8 miliárd dolárov

Pokiaľ ide o predajné správanie, zatiaľ sú to zjavne krátkodobí držitelia. Tí stoja za prepadmi, ktoré sa dostali až na 28 600 dolárov.

Ako poznamenal Glassnode v posledných svojich týždenných správach The Week On-chain, nálada sa javí ako panická – noví investori predávajú BTC so stratou.

„Tento týždeň sa minulo veľmi veľké množstvo mincí, ktoré boli pod vodou,” vysvetlil Glassnode.

„Všimnite si, že takmer všetci dlhodobí hodleri sú ziskoví. Ich výdavky sa pohybujú okolo 383 mil. USD čistých strát (celková realizovaná strata bola 3,833 mld. USD!). V súčasnosti je iba 2,44 % cirkulujúcej ponuky v držbe dlhodobých investorov s nerealizovanou stratou.”

Čisté realizované bitcoinové zisky/strata. Komentovaný graf. Zdroj: Glassnode

 Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. Institutional investors aren’t buying Bitcoin at 50% of all-time highs …for now. [online]. [cit. 2021-07-01]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/institutional-investors-aren-t-buying-bitcoin-at-50-of-all-time-highs-for-now

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments