21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny Rastúci trend BTC naďalej pokračuje aj napriek nevydarenej snahe získať späť hodnotu...

Rastúci trend BTC naďalej pokračuje aj napriek nevydarenej snahe získať späť hodnotu 60 000 $

Bitcoin (BTC) 19. marca naďalej čelil silnej rezistencii na úrovni 60 000 $.

Údaje zo spoločností Cointelegraph Markets a TradingView ukazujú, že po tom, ako sa BTC nepodarilo prekročiť úroveň 60 000 $ dňa 18. marca, dosiahla jeho cena v piatok v skorých ranných hodinách nízku hladinu, 56 268 $. Bolo to predtým, ako sa kupujúci dipu vrátili, aby pomohli zdvihnúť cenu späť nad 58 500 $.

Kľúčové metriky ukazujú, že aj napriek boju s cieľom prekonať hranicu 60 000 $, „bull market” čoraz viac rastie. O tom svedčí nárast long positions za posledný týždeň, keď sa rozsah obchodovania BTC zmenšoval.

Globálne známky adopcie BTC sa objavujú aj naďalej. V Brazílii bol schválený prvý bitcoinový ETF, čo je aktuálne štvrtý ETF schválený na západnej pologuli po troch nedávno spustených ETF v Kanade.

Spoločnosť Steinglass tvrdí: „Bude potrebné prekonať hranicu 60 000 $, avšak nedávna sila, ktorú Bitcoin ukázal nenaznačuje žiadny dôvod domnievať sa, že by sa býčie tempo malo zastaviť.”

Viaceré altcoiny zaznamenali v piatok dvojciferné zisky. To ukazuje, že celkový rast trhu s kryptomenami zostáva nedotknutý.

Uniswap (UNI) bol najvýkonnejším top-10 coinom, ktorý vzrástol o 11,5% na cenu 33,50 $.

Cena Pundi X (NPXS) explodovala o 50% vyššie na vnútrodenné maximum 0,0055 $.

Celkový strop na trhu s kryptomenami teraz predstavuje 1,803 bilióna $ a miera dominancie BTC je 60,5%.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Bullishness for Bitcoin continues despite its struggle to reclaim $60,000. [online]. [cit. 2021-03-20]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/bullishness-for-bitcoin-continues-despite-its-struggle-to-reclaim-60-000

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments