23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Prijme Tesla platbu v DOGE? Môže sa to stať realitou skôr ako...

Prijme Tesla platbu v DOGE? Môže sa to stať realitou skôr ako si myslíte

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, položil otázku svojim takmer 55 miliónom sledovateľom na Twitteri, či by výrobca elektromobilov mal pridať Dogecoin (DOGE) ako nový spôsob platby.

V čase písania tohoto článku odpovedali na Muskovu otázku viac ako 3 milióny používateľov. Drvivá väčšina, teda 77%, pri tom uviedla, že si želá, aby spoločnosť Tesla akceptovala DOGE ako platobnú metódu. Presne 23 % používateľov uviedlo, že nechce, aby spoločnosť akceptovala túto kryptomenu.

Dogecoin bol pôvodne vytvorený ako žart ešte v roku 2013. Kryptomenová komunita je dobre známa tým, že sa venuje filantropickým projektom, ktoré zahŕňajú aj pomoc charitatívnym organizáciám. V roku 2014 sa DOGE dostal na titulky rôznych médií. Bolo to po tom, čo v hodnote viac ako 25 000 dolárov pomohol bobovému tímu z Jamajky zúčastniť sa zimných olympijských hier v Sochi. 

Za posledný rok popularita kryptomeny explodovala. Stalo sa tak potom, čo o nej začalo tweetovať niekoľko celebrít. Medzi nimi boli Elon Musk, spevák skupiny Kiss, Gene Simmons, miliardár Mark Cuban, Snoop Dogg a ďalší. Tí často tweetovali vtipy o DOGE, ktoré podporovali jeho rast.

Muskova anketa o tom, či má Tesla prijímať platby DOGE, pomohla prudkému nárastu ceny kryptomeny. Tá sa zjavne zotavila z prepadu, ktorý sa začal po tom, čo sa Musk ako hosť objavil v komediálnej skečovej šou americkej televízie Saturday Night Live. Počas svojho vystúpenia povedal, že dogecoin je „podfuk”.

V čase písania článku sa DOGE obchodoval na 0,508 USD po dosiahnutí denného maxima 0,547 USD. Cena kryptomeny neustále klesá, odkedy sa priblížila k hranici 0,80 dolára. K tomuto historickému maximu sa cena dostala pred vystúpením Elona Muska v show Saturday Night Live.

DOGE/USDT graf Zdroj: TradingView

Po obrovskom raste Dogecoinu sa objavili ďalšie kryptomeny s meme tématikou. Pozoruhodným príkladom je Shiba Inu (SHIB). Tento token založený na Ethereu zaznamenal prudký nárast cien po zalistovaní na hlavných kryptomenových burzách, aj keď burzy varovali: „Shiba Inu predstavuje vyššie ako bežné riziko.”

Spoločnosť Tesla začala prijímať platby Bitcoinom v USA v marci tohto roka. Zároveň plánuje prijímať BTC mimo USA ešte v tomto roku. Značka elektrických automobilov tiež drží Bitcoin vo svojej súvahe. Vo februári nakúpila túto kryptomenu v hodnote 1,5 miliardy dolárov a v prvom štvrťroku predala 272 miliónov dolárov od jej držiteľov, aby dokázala likviditu.

Zdroj:

CRYPTOGLOBE, 2021. $DOGE for Tesla? It Could Be Possible Sooner Than You Think. [online]. [cit. 2021-05-11]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/05/doge-for-tesla-elon-musk-asks-followers-if-tesla-should-accept-dogecoin-payments/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments