-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Prieskum ukazuje, že retailoví investori sú viac optimistickejší pri obchodovaní s ADA...

Prieskum ukazuje, že retailoví investori sú viac optimistickejší pri obchodovaní s ADA ako s BTC

Podľa nedávneho prieskumu krypto makléra Voyagera Digital sú retailoví investori v USA v súčasnosti v obchodovaní s Cardano (ADA) aktívnejší ako s Bitcoinom (BTC).

Prieskum investorov do digitálnych aktív spoločnosti ukazuje, že 31,9% oslovených investorov dôverovalo Cardano, zatiaľ čo 22,2% si vybralo BTC. 

Výsledky prichádzajú potom, čo Cardano minulý mesiac dosiahlo historické maximum okolo 1,5 USD. Tím sa podľa trhovej kapitalizácie stalo nakrátko štvrtým najväčším krypto-asetom.

Steve Ehrlich, generálny riaditeľ spoločnosti Voyager Digital, uviedol:

„Samozrejme, že je už v súčasnosti prirodzené vidieť ako všetci hovoria o BTC, ale vidieť popularitu ADA bolo pre nás skutočne veľkým prekvapením.”

Prieskum oslovil 1 385 investorov v USA. Zistil, že väčšina očakáva, že cena BTC sa bude do konca tohto mesiaca obchodovať medzi 51 000 $ až 60 000 $, pričom 80% respondentov plánuje nakúpiť viac BTC za mesiac.

Až 60% respondentov je presvedčených, že BTC a iné digitálne aktíva predstavujú najväčšiu zásobu hodnoty, ktorá prevyšuje zlato (8%), akcie (6%) a najvyššie vládne dlhopisy (1%). 

Pozitívne výsledky prieskumu týkajúce sa Cardana sa čiastočne dali predpokladať. Bolo to najmä preto, že tohtoročný rast ceny ADA nad 500% priťahoval pozornosť retailových investorov.

Minulý mesiac prekročilo ADA svoje maximum z roku 2017 a odvtedy stále rastie. 

K rastu ceny ADA mohli pomôcť aj veľkí investori, ktorí kryptomenu nakúpili. Ako informovala spoločnosť CryptoGlobe, dubajský investičný fond pre kryptomeny FD7 Ventures oznámil, že predáva BTC v hodnote 750 miliónov $. Je to najmä z dôvodu aby zvýšil svoje pozície v Cardano a Polkadot.

Minulý mesiac oznámil Gene Simmons, ikonický basgitarista populárnej rockovej skupiny Kiss, že investoval 300 000 $ do Cardana (ADA). Bolo to krátko po zverejnení pozície v iných kryptomenách vrátane BTC, ETH a DOGE.

Zdroj:

CRYPTOGLOBE 2021. Retail Investors Are More Bullish on Cardano’s ADA Than BTC, Survey Shows. [online]. [cit. 2021-03-13]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/03/retail-investors-are-more-bullish-on-cardanos-ada-than-btc-survey-shows/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments