27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Kryptomeny Priemerné poplatky za bitcoinové transakcie dosiahli od januára svoje minimum

Priemerné poplatky za bitcoinové transakcie dosiahli od januára svoje minimum

Vďaka novým obmedzeniam ťažby BTC v Číne súťaží o bloky už menej počítačov.

Podľa údajov z blockchainovej analytickej stránky BitInfoCharts klesli priemerné poplatky za bitcoinové transakcie na úroveň 7 dolárov. Poplatky neboli také nízke od januára tohto roka. 

Bitcoin blockchain účtuje poplatok za každú transakciu a rozdeľuje výnosy minerom.

Poplatky stúpajú, keď dopyt po spracovaní transakcií prevýši ponuku minerov. Dňa 21. apríla dosiahli priemerné poplatky rekordné maximum. Bolo to 62,8 USD za transakciu.

Naopak, poplatky klesajú, keď ťažobná ponuka prevyšuje dopyt. Pokles poplatkov naznačuje, že Bitcoineri už nemajú taký záujem o uskutočňovanie transakcií ako pred niečo vyše mesiacom.

To by mohlo mať niečo spoločné s nedávnym prepadom krypto-trhov, ktorý za pár týždňov poslal cenu Bitcoinu zo 60 000 na 36 000 dolárov.

Bitcoinoví mineri tiež nemajú taký záujem o spracovanie transakcií. Ťažkosti s ťažbou, množstvo výpočtového výkonu potrebného na overenie transakcií BTC, sa v nedeľu znížilo o 16 %. Bol to najprudší pokles za viac ako rok. Bitcoinová ťažba sa stáva ľahšou, keď sa zníži celková hashova sila podporujúca blockchain. 

Poplatky za Ethereum sú tiež nízke, a to vďaka všeobecnému upokojeniu sa krypto-trhu. Podľa internetového portálu CoinGecko klesla globálna trhová kapitalizácia krypto z maxima okolo 2 biliónov dolárov minulý mesiac na súčasnú úroveň 1,6 bilióna dolárov.

Po vládnych zákrokoch proti ťažbe Bitcoinu v Číne, kde sa nachádza väčšina minerov, nasledujú nižšie ceny, poplatky a hashova sila. Huobi a OKEx už začali obmedzovať niektoré transakcie a úradníci vo vnútornom Mongolsku už zvažujú úplný zákaz ťažby BTC.

Zdroj: 

DECRYPT, 2021. Average Bitcoin Transaction Fee Hits Lowest Level Since January As Market Cools Down. [online]. [cit. 2021-06-01]. Dostupné na: https://decrypt.co/72406/bitcoin-fees-down

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments