Predstaviteľ Čínskej centrálnej banky uvádza, že Bitcoin bude mať v budúcnosti veľkú úlohu

0
125

Čínsky vládny úradník prvýkrát uznal hodnotu Bitcoinu a ďalších kryptomien. Zástupca guvernéra Čínskej ľudovej banky, Li Bo, označil tieto aktíva za dôležitú súčasť budúcnosti na Fóre Boao pre Áziu,“ uviedol Colin Wu.

Bo uviedol, že kryptomeny by sa mali považovať za alternatívne investície. Odhalil, že Čína študuje regulačné politiky týkajúce sa týchto aktív. 

Čínsky digitálny jüan, útok na Bitcoin a dolár?

Čínska centrálna banka vyvíja svoje digitálne RMB alebo digitálne jüany. V súčasnosti inštitúcia testuje a vyvíja používateľské rozhranie, peňaženku a ďalšie funkcie digitálnej meny centrálnej banky (CBDC).

Zástupca guvernéra Čínskej ľudovej banky uviedol, že vláda nemá v úmysle „nahradiť americký dolár“ alebo inú menu. 

Bo uviedol: „CBDC bolo navrhnuté na uľahčenie obchodu a investícií. Očakávam, že trh si zvolí najlepší spôsob, ako to urobiť.“

Ako informoval Dovey Wan, zakladajúci partner spoločnosti Primitive Crypto, digitálna mena a elektronické platby (DCEP) sa testujú v provincii Šen-čen. 

„Jeho prvá integrácia by mohla pochádzať z vládnych splátok,“ uviedol Wan.

Bitcoin (BTC) sa aktuálne obchoduje za 55 776 USD s 8,1 % stratami v dennom grafe. V týždennom a mesačnom grafe majú BTC straty 7 % a 3,7 %.

Zdroj:

NEWSBTC, 2021. Why A Central Bank of China Official Said Bitcoin Has Major Role in the Future. [online]. [cit. 2021-04-19]. Dostupné na: https://www.newsbtc.com/news/why-a-central-bank-of-china-official-said-bitcoin-has-major-role-in-the-future/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here