-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Predstaviteľ Čínskej centrálnej banky uvádza, že Bitcoin bude mať v budúcnosti veľkú...

Predstaviteľ Čínskej centrálnej banky uvádza, že Bitcoin bude mať v budúcnosti veľkú úlohu

Čínsky vládny úradník prvýkrát uznal hodnotu Bitcoinu a ďalších kryptomien. Zástupca guvernéra Čínskej ľudovej banky, Li Bo, označil tieto aktíva za dôležitú súčasť budúcnosti na Fóre Boao pre Áziu,” uviedol Colin Wu.

Bo uviedol, že kryptomeny by sa mali považovať za alternatívne investície. Odhalil, že Čína študuje regulačné politiky týkajúce sa týchto aktív. 

Čínsky digitálny jüan, útok na Bitcoin a dolár?

Čínska centrálna banka vyvíja svoje digitálne RMB alebo digitálne jüany. V súčasnosti inštitúcia testuje a vyvíja používateľské rozhranie, peňaženku a ďalšie funkcie digitálnej meny centrálnej banky (CBDC).

Zástupca guvernéra Čínskej ľudovej banky uviedol, že vláda nemá v úmysle „nahradiť americký dolár” alebo inú menu. 

Bo uviedol: „CBDC bolo navrhnuté na uľahčenie obchodu a investícií. Očakávam, že trh si zvolí najlepší spôsob, ako to urobiť.”

Ako informoval Dovey Wan, zakladajúci partner spoločnosti Primitive Crypto, digitálna mena a elektronické platby (DCEP) sa testujú v provincii Šen-čen. 

„Jeho prvá integrácia by mohla pochádzať z vládnych splátok,” uviedol Wan.

Bitcoin (BTC) sa aktuálne obchoduje za 55 776 USD s 8,1 % stratami v dennom grafe. V týždennom a mesačnom grafe majú BTC straty 7 % a 3,7 %.

Zdroj:

NEWSBTC, 2021. Why A Central Bank of China Official Said Bitcoin Has Major Role in the Future. [online]. [cit. 2021-04-19]. Dostupné na: https://www.newsbtc.com/news/why-a-central-bank-of-china-official-said-bitcoin-has-major-role-in-the-future/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments