21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny Poskytovateľ peňaženiek Ledger uvádza na trh krypto-debetnú kartu

Poskytovateľ peňaženiek Ledger uvádza na trh krypto-debetnú kartu

Nová krypto-debetná karta podporuje niekoľko popredných digitálnych aktív vrátane Bitcoinu, Etherea, XRP, Litecoinu a USD Coinu.

Poskytovateľ kryptomenovej peňaženky a infraštruktúry Ledger debutoval s novou debetnou kartou, ktorá používateľom umožňuje nakupovať tovar a služby pomocou ich digitálnych aktív, čo potenciálne otvára dvere širšiemu prijatiu krypto platobných služieb. 

Nová krypto-debetná karta

Karta Crypto Life, známa aj ako „CL”, bola predstavená vo štvrtok na konferencii Op3n. Tá sa koná dvakrát ročne. Debetná karta je prepojená s Ledger Live, počítačovou a mobilnou aplikáciou, ktorá umožňuje používateľom Ledgeru nakupovať, vymieňať a vkladať kryptomeny. CL karta podporuje niekoľko kryptomien vrátane Bitcoinu (BTC), Etherea ( ETH ) a stablecoinov USD Coin (USDC) a Tether (USDT).

Držitelia kariet majú možnosť okamžite previesť svoje kryptomeny na fiat za účelom míňania, ako aj získania úverovej linky pomocou svojich digitálnych aktív ako kolaterálu. Druhá možnosť dáva držiteľom kariet možnosť používať svoju debetnú kartu bez toho, aby museli predať svoje kryptomeny. Používatelia môžu tiež vložiť svoje výplaty a vybrať si, aké percento zo svojich príjmov chcú previesť na BTC a ETH.

Spustenie karty CL je v Spojenom kráľovstve naplánované na prvý štvrťrok 2022 pre používateľov vo Francúzsku a Nemecku. Po ňom bude nasledovať v druhom štvrťroku v Spojených štátoch.

Vpád Ledgeru na trh s debetnými kartami nasleduje po strategickom prechode na trh decentralizovaných financií alebo DeFi. Spoločnosť, ktorá je známa svojimi hardvérovými peňaženkami Ledger Nano S a Nano X, uzavrela v júni tohto roku kolo súkromného financovania v hodnote 380 miliónov dolárov. Tým sa jej celková hodnota zvýšila na 1,5 miliardy dolárov.

Platby sú veľmi propagovaným, ale nedostatočne využívaným prípadom krypto-ekonomiky. Zdá sa ale, že sa to teraz pomaly mení, keď veľkí hráči ako Mastercard vstúpili do prostredia krypto-platieb. Medzitým poskytovateľ krypto-platieb, spoločnosť BitPay, nedávno uzavrel partnerstvo s MetaMask. Cieľom je poskytnúť platobnú bránu desiatkam miliónov nových používateľov.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Wallet provider Ledger launches crypto debit card. [online]. [cit. 2021-12-10]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/wallet-provider-ledger-launches-crypto-debit-card

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments